Tydzień od poprzedniego spotkania między nimi, oba zespoły spotkały się ponownie. Zostało to spowodowane przełożeniem meczu jastrzębian z GKS-em Katowice z powodu nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ekipie ze stolicy województwa śląskiego.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn, w Jastrzębiu Zdroju, ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni trenera Luke’a Reynoldsa. Dziś, niestety było podobnie.

Po pierwszym zwycięskim secie gdańskie lwy pozwoliły gościom się zdominować w kolejnych partiach i przegrali je z kretesem. W pierwszej odsłonie meczu gra długo była wyrównana. Przyjezdnym udawało się czasem uzyskać dwa punkty przewagi, ale generalnie wynik oscylował wokół remisu. Od stanu po 17 oglądaliśmy koncert Bartłomieja Lipińskiego. Jego zagrywki sprawiły ogromny problem przyjmującym jastrzębian. W sumie w tej partii zdobył on siedem punktów w tym miał trzy asy. Seta zakończyła akcja Mateusza Miki, który również swoją grą wyróżniał w tym secie (25:20).

Wydawało się, że lwy się rozkręcą i pójdą za ciosem. Jednak w następnych fragmentach meczu obraz gry zupełnie się zmienił. Na początku drugiej partii blokowany był Mika i Jastrzębski Węgiel prowadził 5:2. Goście nie zwalniali tempa. Grali pewnie i ich przewaga osiągała nawet poziom pięciu punktów. Zepsuty serwis Marcina Janusza zakończył tego seta (21:25).

– Nie możemy zakładać, że skoro u nas nam poszło gładko i przyjemnie, to tak samo będzie w Gdańsku. Nie wierzę w to, że powtórzy się taki sam mecz – mówił przed spotkaniem Jurij Gladyr. Jednak jastrzębski środkowy nie miał racji.

Jastrzębski Węgiel jeszcze pewniej niż w domu wygrał drugiego i trzeciego seta. Początek trzeciej partii upłynął pod znakiem znakomitej postawy środkowych zespołu ze Śląska. Najpierw we znaki dał się rywalom w kontrze Łukasz Wiśniewski, a następnie Gladyr „poczęstował” gdańszczan asem serwisowym. Potem ponownie Wiśniewski popisał się blokiem na Mariuszu Wlazłym, a kiedy w tym elemencie błysnął Lukas Kampa zatrzymując Mikę, na tablicy wyświetlił się rezultat 7:2 dla Jastrzębskiego Węgla.  Pomarańczowi kontynuowali swoją dobrą grę. As Yacine Louati’ego oznaczał wynik 14:6, zaś punktowy serwis autorstwa Gladyra dał już przyjezdnym dziewięciopunktowe prowadzenie (16:7)! Trener Michał Winiarski wprowadził na plac gry zmienników i Trefl Gdańsk…zaczął punktować (19:15)! Jednak jastrzębianie szybko opanowali sytuację i wyszli na prowadzenie w całym spotkaniu 2:1 (17:25).

Czwartą część spotkania zawodnicy trenera Reynoldsa rozpoczęli również obiecująco 4:1. Spora w tym zasługa świetnej zagrywki Gladyra. Mohamed Al Hachdadi nie chciał być gorszy od środkowego z Ukrainy i zaraz potem też posłał na stronę gospodarzy asa (6:2). Przy stanie 7:2 szkoleniowiec Trefla wziął czas. Pomarańczowi wciąż byli w natarciu (9:4, 11:7). Jastrzębski Węgiel nie tracił rezonu i parł do wygranej w secie oraz w całym meczu (16:12, 18:13). Przy stanie 21:14 szansę debiutu w PlusLidze dostał rezerwowy libero gości, 15-letni Maksymilian Granieczny z Akademii Talentów! Mecz zakończył szczęśliwym atakiem Louati.

Znakomicie zagrał Jurij Gladyr (zdjęcie górne), który zdobył 15 punktów w tym cztery asy i bloki i za to został uznany MVP meczu.

Plus Liga, kolejka 21:

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel Jastrzębie Zdrój 1:3 (25:20, 21:25, 17:25, 18:25)

Trefl: Wlazły 9, Lipiński 9, Mordyl, Janusz 2, Mika 1, Crer 6, Olenderek (L), Majcherski (L), Reichert, Kozub, Sasak 4, Janikowski 1, Urbanowicz 1.

Trener: Michał Winiarski

Jastrzębski Węgiel: Louati 9, Gladyr 14, Al Hachdadi 18, Szymura 10, Wiśniewski 8, Tervaportti 1, Popiwczak (L), Granieczny (L), Bucki, Gierżot, Kampa 4, Cichosz-Dzyga.

Trener: Luke Reynolds

Sędziowie: M. Twardowski, B. Adamczyk

MVP meczu: Jurij Gladyr (Jastrzębski Węgiel).

Mecz bez udziału kibiców

——————————————

Źródło: plusliga.pl, Tekstredakcja, jastrzebskiwegiel.pl

56 thoughts on “Jastrzębski Węgiel nie do skruszenia! Druga porażka Trefla z jastrzębianami”