Mecz zaczął się od prowadzenia gdynianek 2:0 po bramkach Karoliny Kalskiej i Loredany Matyki z karnego. Miedziowe jednak szybko odrobiły straty i gra do około 13 minuty toczyła się punkt za punkt, przy czym na prowadzenie wychodziły z reguły przyjezdne, a gospodynie goniły wynik. Od końca pierwszego kwadransa jednak, głównie za sprawą niezwykle skutecznej z szybkich kontr Agnieszki Jochymek przewaga gości zaczynała rosnąć. Wynosiła już nawet 5 bramek (6:11), na szczęście po czasie wziętym przez Jensa Steffensena   Katarzyna Janiszewska, Ewa Andrzejewska i Patrycja Kulwińska zmniejszyły stratę do dwóch bramek i do przerwy na tablicy widniał rezultat 10:12.

Drugą połowę Vistalki rozpoczęły mocnym uderzeniem i po obronach Małgorzaty Gapskiej i kontrach Kalskiej i Iwony Niedźwiedź zdobywają cztery kolejne bramki 14:12, ale po sześciu minutach znów jest remis (16:16).  Przełomowym momentem meczu jest 44/46 minuta, gdy przyjezdne grając w podwójnym osłabieniu po karach Kaji Załęcznej i Aleksandry Paluch utrzymują status quo. Od 50 minuty jednak gdynianki zaczynają grać chaotycznie, dużo piłek tracą i trafiają w słupki. W drużynie Vistalu coś się zacina, punktują już tylko Matyka i Jessica Quintino. Miedziowe zagęszczają obronę i dodatkowo przeprowadzają kilka szybkich kontr. Do 57 minuty na tablicy widnieje remis, ale  od stanu 20:20 podopieczne Bożeny Karkut strzelają kolejno trzy bramki. Nie pomagają dobre interwencje Gapskiej (na zdjęciu), ani obrona rzutu karnego przez Beatę Kowalczyk, ponieważ ich koleżanki z zespołu zatraciły skuteczność i nie potrafią odpowiedzieć na żadną z bramek zagłębianek. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną Matyka wykorzystuje jeszcze karnego, ale po chwili trenerka gości prosi o czas i zawodniczki Metraco cieszą się ze zwycięstwa.

Vistal Gdynia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:23 (10:12)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Kalska (3), Janiszewska (2), Niedźwiedź (4), Galińska, Quintino (4), Zych, Matyka (5), Khouildi (1), Kulwińska (1), Andrzejewska (1).

Metraco: Maliczkiewicz, Tswirko – Załęczna (3), Tracz, Pałgan (3), Semeniuk-Olchawa (3), Obrusewicz (1), Paluch (1), Chojnacka, Jelic (4), Lalewicz, Bader, Jochymek (5), Pielesz (3).

Kary: Vistal: 4 min. – Zagłębie: 10 min.

Sędziowie: Tarczykowski, Rajkiewicz (Szczecin)