Dwa celne strzały (przy ośmiu Arki) oddali w tym spotkaniu gospodarze. Oba znalazły drogę do bramki Pawła Lenarcika! Arka Gdynia przegrała mecz ze Zniczem Pruszków 0:2, ponosząc pierwszą porażkę w 2024 roku. Bramki dla ekipy z Pruszkowa strzelił Shuma Nagamatsu.

Arka po wygranej z Płockiem u siebie rozpoczęła serię 4 meczów z ekipami, które walczą o utrzymanie albo już żegnają się z rozgrywkami. Wydawałoby się więc, że jest to okazja, by zdobyć łatwe punkty w walce o awans do Ekstraklasy. Mecz w Pruszkowie pokazał jednak, że łatwo nie będzie.

Od pierwszych sekund pierwszej połowy Arka zaczynała dominować nad Zniczem. W trzeciej minucie miała pierwszą okazję do zdobycia prowadzenia, ale strzał Kacpra Skóry został wybity na rzut rożny przez bramkarza gospodarzy. Przez kolejne ponad dwadzieścia minut nie działo się nic ciekawego aż do 32 minuty, kiedy Karol Czubak był bliski strzelenia bramki gola, jego strzał obronił jednak bramkarz Znicza. Od tego momentu mecz znów sta się nudny.

Przed startem drugiej połowy Arka dokonała jednej zmiany. Hubert Turski wszedł na boisko za Kacpra Skórę, który zaliczył nieudany mecz. W drugiej połowie, widząc bezradność piłkarzy Arki, odważniej zagrali gospodarze. W 56 minucie po chaosie defensywy gości bramkę dla Znicza po ładnej akcji strzelił Shuma Nagamatsu. Po tej akcji Arka próbowała, ale niestety 11 minut póżniej ten sam zawodnik odpowiedział drugim cięciem samurajskim. 2:0 dla Znicza. Na taką sytuację gdynianie nie byli przygotowani i mimo iż próbowali nie udało się im zmienić rezulatu.

Arka Gdynia przegrała pierwszy w 2024 roku mecz na poziomie 1 Ligi i przez to nie zwiększy przewagi nad grupą pościgową. Mało tego, po zwycięstwie Lechii żółto-niebiescy tracą do lidera już 4 punkty. Dla ekipy z Pruszkowa to będzie cenne zwycięstwo w kwestii walki o utrzymanie w 1 Lidze.