Jeszcze na 10 minut przed końcową syreną „śmierdziało” dogrywką. 1KS Ślęza Wrocław prowadziła 6 punktami. Wynik zmieniał się to w jedną, to w drugą stronę, ale oscylował wokół dystansu jaki miały do odrobienia przyjezdne. Kibicom VBW Arki, którzy przed meczem już „zawiesili” brązowe medale na szyjach gdyńskich koszykarek, serca podchodziły do gardeł… Wrocławianki nacierały. Brylowały Alexa Held i Angel Baker, których zawodniczki Philipa Mestdagha nie potrafiły powstrzymać. Wydawało się, mże do samego końca losy medalu będą się ważyć. Aż nadeszła 37 minuta gry. Mniej więcej w w jej połowie błysk geniuszu pokazała niezawodna Rennia Davis. Najpierw wykonała celny lay-up, a chwilę później wspaniałą „trójką” zmniejszyła dystans do 1 punktu. Zanim wrocławianki się otrząsnęły dobiła ich kolejną „trójką” Laura Miskiniene. Litwinka dziś rozegrała najlepszy mecz w sezonie i została „królową polowania” rzucając 26 punktów. Kiedy jeszcze dwójkę dorzuciła Kamila Borkowska. A po niej dwa wolne wykorzystała Barbora Wrzesiński stało się jasne, że VBW Arka nie tylko zdobędzie brązowy medal, ale także odniesie w małym finale drugie zwycięstwo. Trójka Alexy Held na 20 sekund przed końcem niczego już nie mogła zmienić.

VBW Arka pokonała w dwumeczu Ślęzę Wrocław i zakończyła sezon 2023/2024 w ORLEN Basket Lidze Kobiet z brązowymi medalami.

Grająca bez kontuzjowanej Schaquille Nunn Ślęza Wrocław w początkowych minutach pierwszej kwarty grała kosz za kosz z rywalkami z Gdyni, jednak w ostatnich dwóch minutach skuteczniejsze były gospodynie 25:18. Po dziewięć „oczek” miały na swoim koncie Rennia Davis oraz Mikayla Cowling.

W kolejnej kwarcie Ślęza już na samym początku odrobiła straty i wyszła na prowadzenie po wygranym fragmencie 10:2. Jeszcze przed dłuższą przerwą gospodynie przełamały strzelecką niemoc i zeszły do szatni z przewagą jednego „oczka” – 41:40.

Po zmianie stron ponownie skuteczniejsza była drużyna z Wrocławia, która miała nawet dziewięć punktów przewagi! Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 180 sekundach ostatniej kwarty, kiedy to przy wyniku 74:70 dla Ślęzy, za trzy trafiła Davis, a potem nastąpiła sekwecja zdarzeń opisana na wstępie. Arka wygrała rewanżowe spotkanie i była lepsza w dwumeczu, zdobywając brązowe medale. Laura Miškinienė zakończyła spotkanie z dorobkiem 26 punktów i 9 zbiórek, a Rennia Davis dodała 23 punkty i 12 zbiórek.

Liderki:

Punkty: Laura Miskiniene 26 – Alexa Held 19

Zbiórki: Rennia Davis 12 – Angel Baker 5

Asysty: Barbora Wrzesiński 6 – Martyna Pyka 4

Orlen Basket Liga Kobiet, play-off, mecz o trzecie miejsce, mecz 2:

VBW Arka Gdynia – 1KS Ślęza Wrocław 80:77 (25:18, 15:23, 15:20, 25:16)

VBW Arka Gdynia: Miskiniene 26, Davis 23 (12 zb.), Cowling 11, Wrzesiński 10, Kastanek 4, Borkowska 4, Bazan 2, Podgórna 0, Puter 0, Żytkowska 0, Szymkiewicz, Gilmajster 0.

Trener: Philip Mestdagh

1KS Ślęza Wrocław: Held 19, Baker 18, Kurach 15, Strautmane 10, Pyka 7, Mielnicka 5, Wińkowska 3.

Trener: Arkadiusz Rusin

Sędziowie: Bogna Podkowińska, Tomasz Trojanowski, Tomasz Tomaszewski 


Z hali Polsat Plus Arena: Ziemowit BUJKO

Foto: basketligakobiet.pl