Mecz w Gdańsku dobiega końca. Na tablicy 15:13 dla Arki. Jeszcze kilka chwil i Trójmiasto będzie żółto-niebieskie! I nagle sędzia dopatruje się przewinienia i dyktuje rzut karny dla Lechii.

Rafał Janeczko celnie kopie między słupy i daje zwycięstwo gdańszczanom 16:15. Minimalną porażką kończą się kolejne przegrane derby przeciwko Lechii Gdańsk. Już od pierwszej minuty mogliśmy oglądać niezwykle zacięte spotkanie. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Do przerwy byliśmy świadkami po jednym przyłożeniu dla każdej z ekip. Dla Buldogów przyłożenie po akcji na skrzydle zdobył Oskar Cichosz. Po zmianie stron piłkę na pole punktowe gdańszczan zaniósł Sam Hampson. Było to pierwsze przyłożenie tego zawodnika w żółto-niebieskiej koszulce. Brytyjczyk zadebiutował w barwach Arki przed tygodniem w meczu przeciwko Skrze Warszawa.

Po opisanej na wstępie decyzji sędziego gdyńskiej drużynie na otarcie łez pozostaje punkt defensywny oraz nadzieja, że już za tydzień w meczu przeciwko Orkanowi Sochaczew to do nas się los uśmiechnie i to my będziemy mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Wartym odnotowania jest też debiutancki występ w pierwszym składzie Krystiana Szopy. Ten młody chłopak jeszcze do niedawna bronił barw piłkarskiej Arki, a treningi z rugbową sekcją zaczął zaledwie cztery miesiące temu. Życzymy mu wielu przyłożeń i samych wygranych meczów.