Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza lekko zaskoczył rywali w pierwszych minutach meczu – m.in. dzięki pięciu punktom Filipa Matczaka było już 4:9. Później akcje kończyli Piotr Szczotka i Roman Szymański, a przewaga gości wzrosła nawet do dziewięciu punktów. Zielonogórzanie nie mieli pewnej opcji w ofensywie, a to nie pozwalało im na odrabianie strat. Po trójce Filipa Puta Asseco wygrywało po 10 minutach 27:16.

Drugą kwartę Stelmet rozpoczął zdecydowanie lepiej – dzięki serii 12:0 i trójce Przemysława Zamojskiego wyszedł na prowadzenie. Gdynianie potrafili jeszcze zdobyć i utrzymać przewagę – m.in. sześciopunktową po rzucie z dystansu Marcela Ponitki. Ostatecznie po pierwszej połowie Asseco wygrywało 48:42.

Dwie akcje Jamesa Florence’a na początku trzeciej kwarty zbliżyły gospodarzy na trzy punkty, ale gdynianie ponownie szybko uciekali. Mimo większej aktywności w ataku Armaniego Moore’a, to Asseco ciągle kontrolowało sytuację na parkiecie. Nie do zatrzymania był Krzysztof Szubarga – to właśnie m.in. dzięki jego czterem trójkom (w tym ostatniej z połowy boiska) goście wygrywali po 30 minutach 68:56. Czwartą kwartę mistrzowie Polski rozpoczęli od serii 11:2 i po rzutach wolnych Vladimira Dragicevicia zbliżyli się na trzy punkty. Drużyna trenera Frasunkiewicza oddalała się trójkami w wykonaniu Matczaka oraz Przemysława Żołnierewicza. W ważnych momentach nie zawodził jednak Łukasz Koszarek – to jego siedem punktów z rzędu zbliżyło gospodarzy na punkt różnicy. Kapitan Stelmetu na 15 sekund przed końcem trafił jeszcze trójkę, która dawała jego drużynie prowadzenie. Sytuację mógł zmienić jeszcze Żołnierewicz, ale nie trafił z dystansu. Zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 82:80.

{youtube}aSTnzCtoZ8g{/youtube}

Łukasz Koszarek był najlepszym zawodnikiem gospodarzy tego meczu – zdobył 16 punktów i miał sześć asyst. 14 punktów i osiem zbiórek dodał Nemanja Djurisić. W ekipie Asseco wyróżniał się Filip Matczak z 16 punktami i trzema asystami.

Galeria zdjęć z meczu, foto: Radosław Lacelt 

 

Polska Liga Koszykówki, 8 kolejka: 

Stelmet Zielona Góra – Asseco Gdynia 82:80 (16:27, 26:21, 14:20, 26:12)

 

Stelmet Zielona Góra: Koszarek 16, Djurisic 14, Florence 11, Gruszecki 10, Moore 8, Dragicevic 6, Hrycaniuk 6, Zamojski 5, Kelati 4, Vaughn 2, Zajcew 0.

Trener: Artur Gronek

 

Asseco Gdynia: Matczak 16, Szubarga 15, Żołnierewicz 15, Ponitka 12, Szczotka 11, Witliński 4, Szymański 4, Put 3, Konopatzki 0, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Sędziowie: G. Ziemblicki, T. Trojanowski, T. Tybor

 

 

—————————————–

Źródło: www.plk.pl

Foto: Radosław Lacelt

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *