Na pozycję skrzydłowej zakontraktowano kolejną amerykańską koszykarkę, Ashley Shields.

Ashley Shields urodziła się 15 czerwca 1985. Mierzy 180 cm wzrostu. Może występować na pozycji rozgrywającej oraz rzucającego obrońcy. Swoją karierę rozpoczynała na uczelni Southwest Tennessee Community College. Ashley już w czasach uniwersyteckich wykazywała duże zdolności strzeleckie. Dzięki swojej grze w 2007 roku została wybrana przez włodarzy Houston Comets z wysokim ósmym numerem w pierwszej rundzie draftu i angaż w zawodowej lidze WNBA stał się faktem. Ma za sobą udane występy w klubach WNBA: Houston Comets, Detroit Shock. Jednym z największych jej sukcesów jest tytuł mistrzowski z ekipą Detroit Shock (2008 r.). Europę, jako zawodniczka odwiedzała wielokrotnie. Występowała na parkietach Grecji, Słowacji, Izraela oraz Polski. Jej pierwszym klubem w Polsce był zespół X-Demon Tęcza Leszno. Obecny sezon rozpoczynała w lidze izraelskiej w zespole Hapoel Rishon Le –Zion, notując średnio 17.3 punktów, 8,7 zbiórek oraz 6 asyst.

Ashley Shields to doświadczona zawodniczka amerykańska, grająca na pozycji skrzydłowej, rzucająca i penetrująca. Przyjechała do nas z Izraela z zespołu H.R. Le-zion, gdzie ostatnio grała. Była zdecydowaną liderką swojego zespołu, ze średnią 17.3 zdobytych punktów, 6 asyst i prawie 9 zbiórek na mecz. Liczę na te właśnie jej mocne strony – przedstawiła nową zawodniczkę swojego zespołu Basket 90 Gdynia trenerka Katarzyna Dydek.

Sama Ashley Shields powiedziała: – Jestem bardzo zadowolona, że drugą część sezonu mogę spędzić w Gdyni. W klubie, który ma wielką wolę walki w polskiej lidze. Każdego dnia dam z siebie 100%, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Dziękuję prezesowi, trenerowi, że dali mi szanse abym znalazła się w klubie z Gdyni.

Życzymy powodzenia w Gdyni.

 

 

————————————–

Źródło i foto: materiał prasowy Basket Gdynia

By kkorpas

4 thoughts on “Basket Gdynia ma nową zawodniczkę!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *