W ósmym meczu przeciwko Serbowi słoweński opiekun Asseco znalazł wreszcie na niego sposób. Asseco rozegrał chyba najlepszy mecz w sezonie i zasłużenie wygrał z Anwilem w niedzielny wieczór w Gdynia Arena pieczętując tym samym wspaniały weekend gdyńskiego sportu. W sobotę w tej samej hali wygrały bowiem piłkarki ręczne, a w niedzielne popołudnie łódzki Widzew rozgromiły koszykarki Riviery.

Gdynianie zagrali przede wszystkim zespołowo. Świadczy o tym choćby ich dominacja w punktach zmienników i w liczbie asyst. Fantastycznie tym razem obsługiwał kolegów A.J. Walton, który zanotował 14 asyst (z czego 9 do przerwy), grając z podejrzeniem złamania palca. Gospodarze byli też lepsi w rzutach zza łuku trafiając 12 na 20 prób. Łukasz Seweryn i Fiodor Dmitriew uczynili to czterokrotnie, a Piotr Szczotka i Przemyslaw Frasunkiewicz po 2 razy. Wśród zwycięzców czterech zawodników rzuciło powyżej 10 oczek, a dwóch kolejnych po 8. Dobrze pokazał się gdyńskiej publiczności po raz pierwszy Ovidijus Galdikas.foto: Ziemowit BUJKO Litewski wielkolud (2,17 cm) zdobył 11 pkt, dwukrotnie popisując się efektownymi wsadami. W zespole pokonanych dobrze zaprezentował się Deividas Dulkys (22 pkt.), wspierany przez Keitha Clantona 15 pkt./8 zb. i Seida Hajricia 10/5.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udawało się „odjechać”. Celnie za trzy punkty rzucał wtedy dla gości Dulkys. Mimo jego dobrej postawy na przerwę gospodarze schodzili przy ośmiopunktowym prowadzeniu. Po trzeciej odsłonie goście na krótko wyszli na prowadzenie, ale po dwie „trójki” Seweryna i Dmitriewa szybko przywróciły status quo z pierwszej połowy i Asseco dowiozło wynik do końca dzięki wygranej siedmioma oczkami ostatniej kwarcie.

Przerwy w meczu tradycyjnie zapełniały gorące występy gdyńskich cheerleaderek. Niespodzianką był występ najmłodszego narybku tej formacji, dziewczynek w wieku 4-11 lat, który publiczność przyjęła z ogromnym aplauzem.

Asseco Gdynia – Anwil Włocławek 78:72 (25:23, 17:11, 11:20, 25:18)

Asseco: Dmitriew 15, Seweryn 12, Szczotka 12, Galdikas 11, Frasunkiewicz 8, Walton 8, Matczak 7, Szymański 3, Kowalczyk 2, Żołnierewicz 0.

Anwil: Dulkys 22, Clanton 15, Hajric 10, Katnic 9, Sokołowski 9, Mijatovic 5, Kostrzewski 2, Pamula 0, Witliński 0

Sędziowali: Pastusiak, Nowak, Czajka