Koszykarki VBW Arka wykonały pierwszy poważny krok w kierunku brązowego medalu za sezon 2023/24. W pierwszym meczu we Wrocławiu pokonały Ślęzę 62:56 i przed meczem rewanżowym mają 6 punktów przewagi. Rywalizacja o trzecie miejsce w tym sezonie toczy się na zasadzie mecz i rewanż.

Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta spotkania we Wrocławiu, gdzie na minimalnym dwupunktowym prowadzeniu były gospodynie. W drugiej kwarcie VBW Arka najpierw zanotowała serię 6:0, by w kolejnych akcjach celnymi rzutami zza linii 6,75 popisały się Barbora Wrzesiński i Marissa Kastanek, która zresztą do Gdyni przyszła z… Wrocławia i przyjezdne „odjechały” na siedem punktów.

Po zmianie stron ponownie dużą lepszą skuteczność miały przyjezdne, które wypracowały nawet 15 „oczek” przewagi – (45:30). Ślęza w ostatnich 10 minutach próbowała zniwelować straty i jechać na rewanż z minimalną stratą – udało się jej jednak tylko dojść rywalki na sześć punktów. Taka przewaga nie gwarantuje jeszcze brązowego medalu dla zespołu z Gdyni, co tylko zapowiada ogromne emocje w sobotni wieczór, 16 marca. Double-double dla VBW Arka uzyskały Mikayla Cowling (13 punktów i 10 zbiórek) oraz Rennia Davis (12 punktów i 10 zbiórek). W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Alexa Held – 14 punktów.