A on sam? W pierwszej kwarcie zanosiło się, że może nawet pokusić się o triple-double, a drużyna powalczy o „setkę”. 6 pkt, 5 zbiórek i 2 asysty to bowiem dorobek Amerykanina z pierwszych dziesięciu minut gry. A tablica świetlna na minutę przed przerwą wskazywała siedemnastopunktową przewagę gospodarzy (52:35).

Świetny mecz rozegrał Filip Matczak (na zdjęciu, 18 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst, przechwyt), dobrze wypadli Sebastian Kowalczyk (12 punktów, asysta, przechwyt) oraz Jakub Parzeński (6 punktów, 8 zbiórek, przechwyt), a w drugiej części Lazar Radosavljević (12 punktów, 4 zbiórki, asysta).

Od samego początku do końca mecz przebiegał po myśli gdynian, którzy zaczęli od mocnego uderzenia i stale podkręcali tempo. W połowie 39 minuty osiągnęli najwyższe 24 punktowe prowadzenie. W końcówce meczu gdynianie zagrali jednak mocno zmienionym składem i goście rzucili im trzy trójki, zmniejszając rozmiary porażki.

Podopieczni Davida Dedeka skutecznie powstrzymali najlepszych strzelców lublinian: Vancea Cookseya (8 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty, przechwyt) oraz Bryona Allena (14 punktów, 2 zbiórki, 6 asyst, przechwyt, blok). Tradycyjnie w tym elemencie gry brylował Ovidijus Galdikas (8 pkt, 6 zb., 3 bl., obok) i Piotr Szczotka, którzy nie dopuszczali zawodników rywali pod kosz. Stąd gościom udało się tylko 9 razy trafić za dwa punkty i swoje zainteresowanie zwrócili ku rzutom z dystansu, co udało im się aż 15-krotnie.

Jubilat, A. J. Walton (15 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst, przechwyt), również należał do wiodących postaci na parkiecie. Wymarzonego triple-double co prawda nie osiągnął, ale dlatego, że trener dał mu pod koniec meczu odpocząć i ogrywał rezerwowych graczy.

Najbliższe plany Asseco to wyjazd do Dąbrowy Górniczej, gdzie 3 stycznia rozegra mecz z tamtejszym MKS, a wcześniej… sylwester i przywitanie Nowego Roku, który oby przyniósł zespołowi i kibicom mnóstwo nowych emocji i zwycięstw.

Asseco Gdynia – Wikana Start Lublin 89:74 (28:19, 24:18, 17:16, 20:21)

Asseco Gdynia: Matczak 18, Walton 15, Kowalczyk 12, Radosavljevic 12, Galdikas 8, Frasunkiewicz 8, Żołnierewicz 8, Parzeński 6, Szczotka 2, Szymański 0, Grujić 0, Paredes 0.

Wikana Start Lublin: B.Diduszko 17, Allen 14, Szymański 9, Cooksey 8, Czujkowski 6, Trojan 6, Wojdyła 5, Kowalski 3, Ł. Diduszko 3, Lewandowski 2, Śmigielski 1.

Sędziowie: M. Maliszewski, D. Zapolski, M. Sosin