Suzuki Arka Gdynia w przerwie traciła do gospodarzy 17 punktów. W drugiej połowie zagrała zdecydowanie lepiej, odrobiła wszystkie straty i ostatecznie pokonała Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 102:88 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Obie ekipy od pierwszych minut grały w rytmie “kosz za kosz”. Z jednej strony ważni byli Eddy Polanco oraz Nathan Cayo, a z drugiej skuteczność pokazywał Bartłomiej Wołoszyn. Po trójce Ben Simonsa przewaga gospodarzy wynosiła cztery punkty, ale szybko do remisu doprowadzał Novak Musić. Ostatecznie po 10 minutach było 27:27.

W drugiej kwarcie rewelacyjny był Mike Smith, a dzięki jego kolejnym akcjom Enea Abramczyk Astoria uciekała na 10 punktów. Te straty szybko starali się zmniejszać James Florence oraz Adrian Bogucki, ale to udawało się tylko na chwilę. Po zagraniu Cayo przewaga ekipy trenera Marka Popiołka wynosiła 15 punktów! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 62:45.

Trzecią kwartę Suzuki Arka rozpoczęła od serii 8:0, znacznie tym samym zmniejszając straty. Po późniejszych zagraniach Musicia przyjezdni zbliżali się na sześć punktów. Enea Abramczyk Astoria gość szybko odpowiedziała na to swoją serią 8:0 i uspokoiła sytuację. Dominik Wilczek i Bogucki jeszcze reagowali, ale po 30 minutach było 78:73.

Po kolejnej akcji Wilczka w czwartej kwarcie gdynianie przegrywali już tylko dwoma punktami. Po chwili przewagę dawał Florence! Następnie do ofensywy włączył się też ponownie Bogucki, a po zagraniu Florence’a różnica wynosiła aż dziewięć punktów. Ostatecznie drużyna trenera Krzysztofa Szubargi zwyciężyła 102:88! Drugą połowę gdynianie wygrali 57:26, a czwartą kwartę aż 19 punktami!

Najlepszym strzelcem gości był James Florence z 25 punktami i 5 asystami. Mike Smith zdobył dla gospodarzy 26 punktów i 7 asyst.

Energa Basket Liga, kolejka 5:

Enea Astoria Abramczyk Bydgoszcz – Suzuki Arka Gdynia 88:102 (27:27, 35:18, 16:28,10:29)

Enea Astoria Abramczyk: Smith 26, Cayo 17, Simons 14, Polanco 11, Lewandowski 9, Muszynski 7, Kołodziej 2, Wadowski 2, Wińkowski 0, Stupnicki 0.

Trener: Marek Popiołek

Suzuki Arka: Florence 25, Bogucki 18, Musić 14, Wołoszyn 12, Wilczek 10, Wade 10 (15 zb.), Hrycaniuk 6, Haris 3, Marchewka 2, Konopatzki 2, Sewioł 0, Samsonowicz 0.

Trener: Krzysztof Szubarga

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Sławomir Moszakowski, Grzegorz Czajka