Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Suzuki Arki Gdynia. W wyjazdowym meczu wygrali 81:70 z GTK Gliwice, a do zwycięstwa poprowadził ich James Florence, który rzucił 23 punkty.

Kamari Murphy i Mateusz Szlachetka na początku meczu sprawiali, że to Tauron GTK stawiał swoje warunki. Później jednak Dominik Wilczek oraz Jordan Harris odrabiali straty. Po rzutach wolnych Novaka Musicia to Suzuki Arka miała małą przewagę. Ostatecznie po trójce Wilczka po 10 minutach było 15:17.

W drugiej kwarcie zespół trenera Krzysztofa Szubargi uciekał nawet na dziewięć punktów po rzutach Kacpra Marchewki i oczywiście Florence’a. Tę różnicę starał się później zmniejszać E.J. Rowland. Jego akcje to było jednak za mało na rywali, którzy ponownie mogli liczyć chociażby na Florence’a. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:39.

Terrance Ferguson i Troy Franklin na początku trzeciej kwarty starali się poprawiać sytuację zespołu z Gliwic. Suzuki Arka ma jednak w składzie Florence’a, który nadal trafiał z dystansu. Po serii 9:0 i zagraniu Adama Hrycaniuka goście byli lepsi o 16 punktów. Tauron GTK nie był w tym fragmencie w stanie tego odrobić. Po 30 minutach było 49:64.

W kolejną część spotkania lepiej weszli gospodarze, którzy po trójce Szymona Ryżka przegrywali już tylko ośmioma punktami. Trey Wade oraz Hrycaniuk szybko opanowali sytuację na korzyść gdynian. Drużyna trenera Marosa Kovacika wracała jeszcze do gry trójkami Szlachetki, ale to było za mało. Ostatecznie Suzuki Arka zwyciężyła 81:70.