W pierwszym domowym spotkaniu Energa Basket Ligi koszykarze Suzuki Arki Gdynia pokonali Polski Cukier Start Lublin 90:79. Po wyrównanym początku spotkania, to zespół trenera Artura Gronka zaczął budował przewagę. Świetnie prezentował się Cleveland Melvin, a po rzutach wolnych Klavsa Cavarsa zespół gości był już lepszy o osiem punktów. Później uaktywnił się jednak Adam Hrycaniuk, a trójki Jordana Harrisa, Dominika Wilczka oraz Jamesa Florence’a (zdjęcie górne) sprawiły, że to Suzuki Arka po 10 minutach była lepsza – 27:26.

W drugiej kwarcie Polski Cukier Start szybko wracał na prowadzenie. Spotkanie było przez to bardzo wyrównane. Na akcje Sherrona Dorsey-Walkera odpowiadał m. in. Adrian Bogucki. Roman Szymański i Mateusz Dziemba starali się zmniejszać straty, ale w tym momencie akcją 2+1 popisał się Jordan Harris. Ostatecznie po trójce Treya Wade’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:43.

W trzeciej kwarcie mała seria 6:0 lublinian zbliżyła tę ekipę na zaledwie siedem punktów. Szybkie rzuty z dystansu Florence’a oraz Michała Samsonowicza uspokoiły sytuację gdynian. Starał się to jeszcze zmieniać Scoochie Smith, ale jego akcje to było w tym momencie za mało. Po trójce Harrisa po 30 minutach było 72:60.

W kolejnej części meczu zespół trenera Krzysztofa Szubargi kontrolował już wydarzenia na parkiecie. Pod koszami bardzo dobrze radził sobie Bogucki, a rywale nie mogli go zatrzymać. Pojedyncze akcje Melvina oraz Dorsey-Walkera nie wystarczały do odrabiania strat. W ważnych momentach trafiał James Florence, a Suzuki Arka wygrała ostatecznie 90:79.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był James Florence z 17 punktami, 5 asystami i 3 zbiórkami. Cleveland Melvin zdobył 16 punktów i 6 zbiórek dla gości.

Energa Basket Liga, kolejka 4:

Suzuki Arka Gdynia – Polski Cukier Start Lublin 90:79 (27:26, 27:17, 18:17, 18:19)

Suzuki Arka: Florence 17, Musić 12, Harris 11, Wade 10 (12 zb.), Wilczek 10, Bogucki 10, Wołoszyn 9, Hrycaniuk 6, Samsonowicz 3, Sewioł 2, Marchewka 0.

Trener: Krzysztof Szubarga

Polski Cukier Start: Melvin 16, Hassan Smith 15, Dorsey-Walker 15, Szymański 9, cavars 8, Dziemba 5, Pelczar 4, Hermet 4, Młynarski 3, Krasuski 0.

Trener: Artur Gronek

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Damian Ottenburger, Marcin Gawron