Asseco Arka wreszcie się przełamała i odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera. Gdynianie prowadzili przez większą cześć meczu, ale końcówka była bardzo nerwowa i wygrana omal się m nie wymknęła z rąk.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, bo w ekipie trenera Piotra Blechacza z dystansu trafiał Karlo Vragović. Z drugiej strony pod koszami nieźle prezentował się Malcolm Rhett. Późniejsze akcje Mikołaja Witlińskiego sprawiły jednak, że Asseco Arka miała nawet siedem punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach prowadziła ośmioma punktami (15:23).

W drugiej kwarcie uaktywnił się Michał Kołodziej, a różnica w pewnym momencie rosła do 11 punktów. Lee Moore i Milivoje Mijović starali się odrabiać straty. Później nie do zatrzymania w polu trzech sekund był jednak Adam Hrycaniuk, a po rzutach wolnych Vragovicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:45.

W trzeciej kwarcie gdynianie przede wszystkim starali się kontrolować sytuację na parkiecie, ale gospodarze ciągle “kąsali”, a po trafieniu Andrzeja Mazurczaka zbliżali się na osiem punktów. Vragović oraz Jakub Kobel ponownie dawali jednak więcej spokoju Asseco Arce. Po 30 minutach było 55:66.

Kolejną część meczu MKS rozpoczął od serii 6:0, co było możliwe dzięki dobrej grze Mijovicia. Po trafieniu Rhetta zespół trenera Alessandro Magro zbliżył się nawet na punkt! Po chwili był remis, a końcówka okazała się niezwykle zacięta. Kluczowa akcja należała do Igora Wadowskiego – to jego punkty dały małą przewagę w końcówce – 80:78. Rzut na zwycięstwo miał jeszcze Lee Moore, ale spudłował. To pierwsza wygrana Piotra Blechacza w roli pierwszego trenera zespołu z Gdyni.

Najlepszym strzelcem gości był Karlo Vragović z 25 punktami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Andrzej Mazurczak z 10 punktami, 10 asystami i 7 zbiórkami.

Energa Basket Liga, etap I, kolejka 24:

MKS Dąbrowa Górnicza – Asseco Arka Gdynia 78:80 (15:23, 16:22, 24:21, 23:14)

MKS: Rhett 16, Nowakowski 15, Mijović 12, Mazurczak 10 (10 as.), Wilson 8, Čižauskas 8, Moore 7, Piechowicz 2, Motylewski 0.

Trener: Alessandro Magro

Asseco Arka: Vragović 25, Hrycaniuk 15, Kołodziej 8, Wołoszyn 8, Dylewicz 7, Witliński 7, Wadowski 6, Malczyk 2, Kobel 2, Kaszowski 0, Pluta 0, Kowalczyk 0.

Trener: Piotr Blechacz

Sędziowie: Wojciech Liszka, Bartosz Puzoń, Tomasz Trybalski

7 thoughts on “Pierwsze zwycięstwo, fatum przełamane!”
  1. I am absolutely thrilled to introduce you to the incredible Sumatra Slim Belly Tonic! This powdered weight loss formula is like no other, featuring a powerful blend of eight natural ingredients that are scientifically linked to fat burning, weight management, and overall weight loss. Just imagine the possibilities! With Sumatra Slim Belly Tonic, you have the opportunity to finally achieve your weight loss goals and transform your body into the best version of yourself.