Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. Oba składy były mocno odmłodzone, co w pewnym sensie krępowało ich poczynania. Jako pierwsi otrząsnęli się koszykarze Asseco i to oni uzyskali lekką przewagę, kończąc pierwszą kwartę rezultatem 17:14. Gdynianie grali agresywnie w obronie i kombinacyjnie w ataku, chociaż Trefl początkowo nie sprzedawał tanio skóry. W drugiej odsłonie zawodnicy Tane Spaseva przyspieszyli, a sopocianie nadal nie radzili sobie z ich obroną i błyskawicznymi kontratakami. Znakomitą partię rozgrywał Filip Matczak, dwa świetne przechwyty zakończone zdobyczami punktowymi zanotował Anthony Hickey. Na przerwę goście schodzili z przewagą 11 punktów.

{youtube}PgsKMHRmNK8{/youtube}

Po powrocie z szatni gospodarzom nadal presja wydarzenia oraz informacje o kolejnych zacnych osobistościach na trybunach paraliżowały nogi, a przyjezdni metodycznie stopniowo powiększali dystans. W trzeciej kwarcie podobnie, jak w drugiej, podwoili zdobycz gospodarzy, co sprawiło, że ich przewaga wzrosła do 20 oczek przed ostatnią częścią spotkania. Rozkręcał się Hickey, a w gromadzeniu punktów wspierał go aktywnie Jakub Parzeński. Kolejne punkty do swojego dorobku dołożył też Przemysław Żołnierewicz. Świetną partię w obronie rozegrał Przemysław Frasunkiewicz, który m.in. dwukrotnie zablokował graczy Trefla.

{youtube}-73jbhPJ-rI{/youtube}

W ostatniej partii żółto-niebiescy osiągnęli najwyższą, 27-punktową przewagę w meczu i stało się jasne, że nic już nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Wydawalo się, że zawodnikom Trefla nie uda się nawet przekroczyć „pięćdziesiątki” Trener Spasev dał pograć dwóm młodym zawodnikom Asseco, Michałowi Kołodziejowi oraz Bartoszowi Jankowskiemu. W tej sytuacji gospodarzom udało się odrobić kilka oczek i zmniejszyć straty do 22. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:51 dla Asseco, które zostało po pierwszej kolejce liderem rozgrywek i w fotelu lidera pozostanie przynajmniej do niedzieli.

Już w w najbliższą środę, 14 października gdynianie we własnej hali podejmą wicemistrza Polski, PGE Turów Zgorzelec, początek rywalizacji o godzinie 19.00. Zapraszamy!

Trefl Sopot – Asseco Gdynia 51:73 (14:17, 8:16, 9:18, 20:22)

Trefl: Duren 18, Dutkiewicz 10, Bilinovac 5, Stefański 4, Krefft 4, Surmacz 3, Kulka 3, Sikora 2, Motylewski 2, Dzierżak 0, Kolenda 0.

Asseco: Hickey 18, Kowalczyk 12, Matczak 10, Żołnierewicz 9, Parzeński 9, Szczotka 6, Ahmedović 4, Frasunkiewicz 3, Czerlonko 2, Jankowski 0, Kaplanović 0, Kołodziej 0.

Sędziowie: M. Maliszewski, M. Proc, A. Kom Njilo