GKK Arka informuje, że David Dedek nie pełni już funkcji pierwszego szkoleniowca Asseco Gdynia, a jego miejsce zajął urodzony w 1977 roku, pochodzący z Macedonii Tane Spasev – czytamy na oficjalnej stronie gdyńskiego klubu. – Dziękujemy trenerowi Dedkowi za jego duży wkład w rozwój gdyńskiej koszykówki, a jego następcy życzymy powodzenia w realizacji stojących przed nim wyzwań.

Tane Spasev prowadził dotychczas zawodników U-20 Asseco, zdobywając z nimi srebrny medal Mistrzostw Polski. Swój warsztat doskonalił w takich klubach, jak Turk Telekom Ankara, SC Kryvbas Kryvyi Rih, czy w reprezentacji Syrii. 

wyzwań

– Nie ma ludzi niezastąpionych. Trener Dedek to na pewno dobry szkoleniowiec, ale każdego można zastąpić. Kiedyś przecież nie było trenera Dedka, a sukcesy były. Osobiście chciałbym, żeby pozostał – mówi Piotr Szczotka, kapitan zespołu oraz trener od przygotowania motorycznego, który na pewno zostanie w Gdyni. Ważne umowy z klubem mają również Sebastian Kowalczyk, Filip Matczak, Jakub Parzeński, Roman Szymański i Ovidijus Galdikas. Chociaż w przypadku Litwina brane jest pod uwagę jego odejście. Dobra postawa Galdikasa w barwach Asseco wzbudziła zainteresowanie wielu klubów europejskich. Pojawili się także wysłannicy New York Knicks. W klubie coraz częściej mówi się o sprzedaży litewskiego wieżowca.

– Jest taka opcja – mówi prezes Przemysław Sęczkowski. – Zobaczymy, jak to potoczy się sprawa. Nie ukrywam, że to może być świadoma decyzja z naszej strony. Nie chcemy blokować mu rozwoju, bo on może spokojnie grać w Eurolidze. Wiadomo, że kluby mogą mu zapłacić znacznie więcej niż my. Byłoby nie fair z naszej strony, abyśmy go blokowali – podkreśla.

Po dwóch latach gry odejdzie też największa gwiazda żółto-niebieskich Anthony Junior Walton. W rozmowie ze „Sportowymi Faktami” opowiada o swojej decyzji i planach TUTAJ

 

– To była bardzo łatwa decyzja. W ogóle się nad nią nie zastanawiałem. Jestem już w Gdyni od roku i zaaklimatyzowałem się w tym miejscu. Moja rodzina świetnie czuje się w Trójmieście, a klub jest bardzo dobrze zorganizowany – mówi nowy trener Asseco Gdynia.

W sezonie 2014/2015 pracował z rezerwami Asseco oraz z drużyną U-20, która zdobyła wicemistrzostwo Polski. Wcześniej był również asystentem trenera w Turk Telekom Ankara oraz pierwszym szkoleniowcem ukraińskiego zespołu Krivbasbasket Krzywy Róg.

 Oczywiście, że jestem gotowy do pracy, jako pierwszy trener. Prowadziłem przecież zespół na Ukrainie. Nie mogę się już doczekać nowego sezonu – dodaje.

Spasev przyznaje, że chciałby pozostawić sztab szkoleniowy, który pracował z jego poprzednikiem. Mowa tutaj o Romanie Tymańskim, Piotrze Szczotce czy Kamilu Sadowskim. – To świetni ludzie. Myślę, że każdy trener chciałby pracować z takim sztabem. Roman ma bardzo duże doświadczenie, Kamil jest młody, ale wprowadza dużo energii – zaznacza nowy trener Asseco.

 

David Dedek, który od 12 lat mieszka w Polsce najprawdopodobniej nie opuści naszego kraju. O jego usługi zabiega bowiem kilka klubów Tauron Basket Ligi, m.in. King Wilki Morskie, Anwil Włocławek, a przede wszystkim AZS Koszalin, któremu daje się najwięcej szans i który, jak podaje portal „Sportowe Fakty” ustalił już ponoć ze Słoweńcem warunki kontraktu.

 

 

————————————————

żródło: www.sportowefakty.pl

www.assecogdynia.pl

By kkorpas

11 thoughts on “David Dedek odchodzi z Asseco”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *