„Nikczemnego wzrostu”, mierząca zaledwie 167 cm Aleksandra Stanacev rzuciła 21 punktów i poprowadziła swój zespół do drugiego zwycięstwa w I rundzie play-off nad VBW Arką Gdynia.

Bardzo dobrze mecz z VBW Arką rozpoczął AZS UMCS, który po 10 minutach gry prowadził 23:9. Skuteczna i dobra była również druga kwarta, gdzie miejscowe powiększyły jeszcze przewagę. Spotkania z zespołem z Gdyni mają to do tego, że bywają zacięte i tak też było i tym razem. Po zmianie stron przyjezdne „wróciły” do meczu i punkt po punkcie odrabiały straty. Na minutę i 13 sekund przed końcową syreną po trafieniu Haley Górecki Arka prowadziła 71:69, jednak w odpowiedzi wyrównała Sparkle Taylor. W kolejnych akcjach punkty zdobywały głównie gospodynie, a autorkami ich były kolejko Aleksandra Zięmborska, Katarina Zec oraz Aleksandra Stanacev. Straty zmniejszyła jeszcze Górecki, jednak na doprowadzenie do remisu nie było już szans.

Wypowiedzi pomeczowe:

Krzysztof Szewczyk (trener Polski Cukier AZS UMCS):– To było kolejne wyrównane spotkanie między tymi drużynami, a o tym kto wygrywa decydują pojedyncze akcje. Myślę, że zagraliśmy najlepszą połowę w tym sezonie – pierwszą połowę meczu. W drugiej połowie było widać zmęczenie, które bierze się ze zbyt małej rotacji w drużynie. Teraz jedziemy do Gdyni, a tam będą bardzo ciężkie mecze – powiedział po meczu Krzysztof Szewczyk

Liderki:

Punkty: Aleksandra Stanacev 21 – Haley Górecki 20

Zbiórki: Natasha Mack 11 – Kamila Borkowska 11

Asysty: Aleksandra Stanacev 6 – Haley Górecki 5

Energa Basket Liga Kobiet, play off, runda I, mecz nr 2:

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 77:74 (23:9, 19:15, 15:23, 20:27)

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Stanacev 21, Taylor 18, Mack 16 (11 zb.), Zec 10, Ziętara 7, Zięborska 5, Trzeciak 0, Yurkevicius 0, Kuczyńska 0.

Trener: Krzysztof Szewczyk

VBW Arka Gdynia: Górecki 20, Borkowska 14 (11 zb.), Kastanek 11, Niemojewska 11, Higgins 8, Vuckovic 4, Podgórna 4, Fontaine 2, Żytkowska 0.

Trener: Jelena Skerović

Sędziowie: Bartłomiej Kucharski, Michał Kuzia, Paweł Pacek

Źródło i foto: basketligakobiet.pl