Krok w stronę fazy półfinałowej zrobił AZS UMCS, który pokonał VBW Arkę Gdynia. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż po pierwszej połowie na 7 – punktowym prowadzeniu były przyjezdne. Po zmianie stron seria 14:0 gospodyń dała cztery „oczka” przewagi, które jednak dość szybko drużyna z Pomorza zniwelowała. O końcowym wyniku decydować miała ostatnia kwarta, która to lepiej rozpoczęły biało-zielone. Gdy na 36 sekund przed zakończeniem punkty z rzutów wolnych zdobyła Aleksandra Stanacev, stało się jasne kto w tym spotkaniu będzie górą. Natasha Mack zakończyła mecz z dorobkiem 22 punktów oraz 13 zbiórek, natomiast 16 punktów dorzuciła Sparkle Taylor. W zespole z Gdyni dobrze dysponowana była Haley Górecki – 29 punktów, która jednak dość często była osamotniona w ataku.

Liderki:

Punkty: Natasha Mack 22 – Haley Górecki 29

Zbiórki: Natasha Mack 13 – Kristina Higgins 11

Asysty: Aleksanra Stanacev 7 – Julia Niemojewska 4

Energa Basket Liga Kobiet, play off, runda I, mecz nr 1:

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 78:73 (21:27, 20:21, 17:8, 20:17)

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Mack 22 (13 zb.), Taylor 16, Ziętara 13, Stanacev 11, Zec 7, Yurkevicius 5, Zięborska 4, Trzeciak 0, Kuczyńska 0.

Trener: Krzysztof Szewczyk

VBW Arka Gdynia: Górecki 29, Fontaine 10, Higgins 10 (11 zb.), Kastanek 9, Borowska 5, Niemojewska 5, Żytkowska 3, Vucković 2, Podgórna 0.

Trener: Jelena Skerović

Sędziowie: Grzegorz Czajka, Jakub Pietrzak, Karina Kamińska

Źródło i foto: basketligakobiet.pl