Anwil przełamał swoją niemoc w Energa Basket Lidze! Jego ofiarą stał się Trefl Sopot. Zespół z Włocławka pokonał na wyjeździe sopocian 89:82

Kamil Łączyński na początku meczu dwukrotnie trafiał z dystansu, a Anwil prowadził już 12:6. Po późniejszych akcjach Luke’a Petraska przewaga dość szybko wzrosła do ośmiu punktów. Starał się na to reagować Yannick Franke, ale w tym momencie to nie wystarczało. Włocławianie świetnie rzucali z dystansu (również Michał Nowakowski), a po rzutach wolnych Kyndalla Dykesa i Jonaha Mathewsa po 10 minutach było 20:34.

Drugą kwartę przyjezdni rozpoczęli od serii 8:0, więc po akcji 2+1 Petraska mieli już 22 punkty przewagi. Sopocianie odpowiedzieli na to… dziewięcioma punktami z rzędu! Ekipa trenera Marcina Stefańskiego zaczęła prezentować się zdecydowanie lepiej, ale po pierwszej połowie i kolejnej akcji Mathewsa miejscowi przegrywali 39:54.

Trzecią kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od kolejnej serii – tym razem 8:0 – głównie dzięki dobrej skuteczności Zigi Dimeca. Franke był jednak bardzo aktywny i starał się na to reagować. Po kolejnych zagraniach reprezentanta Holandii i trafieniach DeAndre Davisa Trefl przegrywał tylko 8 punktami! Ostatecznie zagranie Dimeca sprawiło, że po 30 minutach było 59:71.

W kolejnej części meczu Anwil przede wszystkim starał się kontrolować sytuację na parkiecie, w czym pomagali Łączyński i Maciej Bojanowski. W pewnym momencie Trefl odpowiedział jednak serią 6:0 i ciągle był bardzo blisko – po późniejszym rzucie Frankego przegrywał ponownie tylko ośmioma punktami. W kluczowych momentach gości nie zawodzili jednak Mathews oraz Bojanowski i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 89:82.

Najlepszym graczem gości był Ziga Dimec z 16 punktami i 6 zbiórkami. Yannick Franke zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.