Trefl Sopot pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 79:71 w meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi. Dla żółto-czarnych było to trzynaste ligowe zwycięstwo w sezonie i pierwszy triumf pod wodzą Krzysztofa Roszyka, który zastąpił Marcina Stefańskiego. Po porażce z Kingiem Szczecin szkoleniowiec złożył rezygnację, która została przyjęta przez zarząd klubu.

Trener Roszyk do pierwszej piątki na mecz z Dąbrową Górniczą desygnował Angelo Warnera, Michała Kolendę, Karola Gruszeckiego, DeAndre Davisa i Pawła Leończyka. W spotkanie bardzo dobrze wszedł popularny Leon, którego dwa trafienia dały sopocianom prowadzenie 4:3. Odpowiedział Filip Małgorzaciak, ale już w następnej akcji trafił zza łuku Michał i żółto-czarni ponownie „byli z przodu”. Kolejne minuty nie były koszykarskim spektaklem, lecz najważniejszy był fakt, że sopocianie nie dawali się wyprzedzić. Z ławki świetnie do gry wprowadził się Josh Sharma, któremu 180 sekund wystarczyło, aby zgromadzić 6 oczek. Ostatnie punkty w inauguracyjnej kwarcie zdobył Mateusz Szlachetka, a Trefl wyszedł na 20:14.

Od początku drugiej kwarty gospodarze ruszyli do ambitnej pogoni i robili to z dobrym skutkiem. Kiedy zbliżyli się na jeden punkt, o swój premierowy czas poprosił trener Roszyk. Niestety, MKS w końcu dopiął swego – po trójce Alana Czujkowskiego zrobiło się 26:24. Do remisu co prawda doprowadził Angelo, ale kolejne pięć oczek należało do dąbrowian. Poderwać zespół próbował Karol, który dwukrotnie trafił zza łuku, jednak MKS szybko odpowiedział i zrobiło się 40:34. Na szczęście Trefl nie odpuszczał. Kolejna trójka „Gruchy” oraz celny rzut z dystansu Kolendy zniwelowały wszystkie straty! Więcej trafień w pierwszej połowie już nie oglądaliśmy i do szatni zespoły udały się przy wyniku remisowym.

Druga połowa rozpoczęła się od trójki Mike’a Lewisa II, ale następne pięć oczek zdobyli żółto-czarni. Niestety, odpowiedź gospodarzy była jeszcze lepsza – run 9:0 pozwolił im wyjść na 52:45. Złą passę przerwał Gruszecki, który celnie rzucił – oczywiście – z dystansu. To napędziło pozostałych sopocian. Dobre akcje Michała, Josha oraz Darrina dały im prowadzenie 55:54! Kolejne oczka dołożył Mateusz, a ostatnie punktowe słowo w tej kwarcie należało do Dorseya i mieliśmy 56:60 dla Trefla.

W pierwszych trzech minutach decydującej części spotkania oglądaliśmy zaledwie jedno trafienie, które zanotowali zawodnicy MKS-u. Ofensywny impas przełamał Sharma – dwie udane akcje sopockiego centra wyprowadziły Trefl na +6. Zespół miał już nawet osiem oczek przewagi, ale po trójce D.J. Fennera i punktach w kontrze Małgorzaciaka różnica stopniała do trzech punktów, więc przerwę wziął trener Roszyk. Po powrocie na parkiet mecz miał jednego bohatera i był nim Josh Sharma! Center bezlitośnie wykorzystywał swoją przewagę fizyczną i notował kolejne oczka, powiększając przewagę Trefla. Ponadto środkowy robił to bardzo efektownie, a przysłowiową wisienką na torcie był jego wsad nad Josipem Sobinem, który przypieczętował trzynaste zwycięstwo żółto-czarnych w Energa Basket Lidze.

Josh Sharma, który w ostatniej kwarcie zdobył 15 oczek, miał 100% skuteczność za dwa (10/10) i był najlepiej punktującym zawodnikiem sopockiego zespołu, kończąc mecz z 23 oczkami na koncie! Dla gospodarzy najlepiej punktował Filip Małgorzaciak, który zdobył 14 punktów.