W zaległym spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała na wyjeździe z Treflem Sopot 101:77. Goście w tym meczu trafili aż 21 trójek!

Po rzutach Yannicka Franke i Michała Kolendy Trefl na początku prowadził 5:0. Szybko trójkami odpowiadał na to James Florence, a rywalizacja była wyrównana. Częściej na prowadzeniu utrzymywali się jednak sopocianie, którzy mogli liczyć na skuteczność Josha Sharmy. Do remisu doprowadził jeszcze Kobi Simmons, ale dzięki rzutowi wolnemu Dariousa Motena po 10 minutach było 21:20.

Dwie akcje Simmona na początku drugiej kwarty sprawiały, że to ekipa trenera Igora Milicicia była na prowadzeniu. Po późniejszym zagraniu 3+1 Denzela Anderssona ostrowianie uciekali na 10 punktów. Swoje akcje dokładał też Jakub Garbacz, a gospodarze nie byli w stanie utrzymywać wysokiego tempa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:48.

Franke i Angelo Warner na początku trzeciej kwarty zmniejszyli straty do pięciu punktów, a ostrowianie mieli mały przestój w ataku. Później świetnie prezentowali się jednak Michael Young i James Palmer – to sprawiało, że Arged BM Stal ponownie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Dzięki trafieniu tego ostatniego po 30 minutach było 60:75.

Trójki Anderssona w kolejnej części spotkania oznaczały aż 24 punkty przewagi po stronie przyjezdnych. Ekipa trenera Marcina Stefańskiego nie mogła już tego odrobić. W końcówce obaj szkoleniowcy chętniej korzystali z rezerwowych, a ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 101:77.

Najlepszym strzelcem gości był Denzel Andersson z 19 punktami i 5 zbiórkami. Yannick Franke zdobył 15 punktów i 5 zbiórek dla gospodarzy.

Energa Basket Liga, etap I, kolejka 22:

Trefl Sopot – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 77:101 (21:20, 16:28, 23:27, 17:26)

Trefl Sopot: Franke 15, Sharma 14, Warner 9, Kolenda 9, Leończyk 7, Davis 7, Moten 6, Gruszecki 5, Ziółkowski 3, Szlachetka 2, Klawa 0.

Trener: Marcin Stefański.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Andersson 19, Palmer 15, Simmons 13, Young 11, Drechsel 10, Florence 9, Garbacz 9, Mokros 8, Pluta 6, Kulig 1, Wadowski 0, Rachwalski 0.

Trener: Igor Milicic

Sędziowie: Dariusz Zapolski, Robert Mordal, Michał Kuzia

Z hali ERGO Arena: Piotr SUKIENNICKI,