Po jednostronnym pojedynku siatkarze Trefla rozprawili się z Asseco Resovią w 90 minut. W inauguracyjnej partii od samego początku zdecydowanie warunki dyktowali gdańszczanie, których przewaga rosła jak na drożdżach. Ekipa z Rzeszowa miała duże problemy ze skończeniem ataków, a rywale punktowali ich jak rasowy bokser.

Zdecydowanie więcej emocji było w secie drugim. Początek przebiegał pod dyktando zespołu trenera Michała Winiarskiego, który wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Resoviacy zaczęli mozolnie odrabiać straty i doprowadzili do remisu 23:23, obronili setbola ale przy kolejnym byli już bezradni.

Trzecia partia była podobna do pierwszej. Trefl z dużą łatwością wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Zespół z Rzeszowa w końcówce zbliżył się na dystans dwóch punktów, ale odpowiedź Trefla, w szeregach których świetnie dysponowany była Kewin Sasak, była błyskawiczna i trójmiejska ekipa zainkasowała komplet punktów. Tytuł MVP przyznano rozgrywającemu Trefla Marcinowi Januszowi.

Video z meczu

Galeria zdjęć z meczu, Foto: treflgdansk.pl

PLUS Liga, 14 kolejka:

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)

Trefl: Mika 7, Crer 9, Sasak 20, B. Lipiński 13, Mordyl 4, Janusz 6, Olenderek (L).

Trener: Michał Winiarski

Asseco Resovia: Krulicki 5, Drzyzga 2, Taht 9, Tammemaa 2, Butryn 11, Cebulj 8, Potera (L), Mariański (L), Woicki, Domagała 2.

Trener: Alberto Giuliani

Sędziowie: T. Janik, M. Herbik

MVP meczu: Marcin Janusz (Trefl Gdańsk)

Mecz bez udziału widzów

By kkorpas

9 thoughts on “3 punkty dla siatkarzy Trefla!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *