Gospodarze jednak też potrzebowali punktów, stąd od początku byli bardzo skupieni, mając w pamięci dwa ostatnie mecze. Po pięciu minutach gry było 3:1 dla Zagłębia. W ósmej minucie mieliśmy 7:3, a połowę bramek (po 3) zdobyli Przemysław Mrozowicz i Arkadiusz Moryto. Po stronie przyjezdnych tyle trafień miał też Rafał Jamioł, ale jego drużyna musiała odrabiać straty. Ambicji gościom odmówić nie można, jednak to gospodarze nadawali ton grze i powiększali swoją przewagę, która wynosiła już 5 bramek (10:5). Ozdobą meczu była wrzutka Dawida Przysieka do Moryto w 16. minucie spotkania. Gdynianie nie zamierzali składać broni i w krótkim czasie wynik minus pięć zniwelowali do dwóch trafień. Przestój miedziowych nie trwał jednak zbyt długo, kolejne piłki odbijał Patryk Małecki i jeszcze przed przerwą lubinianie nie dość, że odzyskali przewagę z początku meczu, to jeszcze ją powiększyli. Do przerwy było 19:12.

W drugiej połowie na pierwszą bramkę czekaliśmy blisko trzy minuty, zdobył ją Oleksandr Kyrylenko. W 35. minucie czerwoną kartkę za faul na Tomaszu Pietruszko ujrzał Jamioł, trzy minuty później zawodnik, który był faulowany również otrzymał czerwoną kartkę, jednak w odróżnieniu do swojego przeciwnika z gradacji kar. Miedziowi w 40. minucie osiągnęli dziesięciobramkową przewagę – 25:15. Lubinianie bawili się grą i zdobywali kolejne bramki, zwyciężając ostatecznie bardzo pewnie różnicą dziesięciu bramek. Znakomitą dyspozycję pokazał Przysiek. Rozgrywający Zagłębia poprowadził swój zespół do pewnej wygranej. Miedziowi zgarnęli cztery punkty i zaliczyli awans w tabeli!

MKS Zagłębie Lubin – Spójnia Gdynia 36:26 (19:12)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior 2, Przysiek 9, Kużdeba 1, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 1, Czuwara 3, Pietruszko 1, Moryto 7, Dawydzik 3, Da Silva Mollino 2.