Mecz piłki nożnej o mistrzostwo LOTTO Ekstraklasy: Arka Gdynia – Lechia Gdańsk

Derby Trójmiasta zawsze były wydarzeniem elektryzującym cały region, nie inaczej będzie w przypadku piątkowego starcia dwóch odwiecznych rywali. 

Obydwie ekipy podejdą do piątkowego spotkania głodne zwycięstwa. Na ten moment kluby z Pomorza znajdują się dość blisko siebie w tabeli Ekstraklasy – Arka na 10 lokacie z pięciopunktową przewagą nad Lechią znajdującą się na 12 miejscu. Gdynianie po porażce z Legią wyjdą zmotywowani i głodni zwycięstwa, a niedawne spektakularne zwycięstwo nad Jagiellonią napawa optymizmem kibiców drużyny gospodarzy. Z drugiej strony Lechia notuje fatalne wyniki (ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli we wrześniu z Zagłębiem) i pogrąża się coraz bardziej w tabeli. Bezradność drużyny z Gdańska podkreśla kolosalna porażka w meczu z Koroną na własnym stadionie. 0:5 to niecodzienny wynik, który nie daje „biało-zielonym” sporej nadziei. Wiemy jednak, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i każdy rezultat jest możliwy. 

W trakcie wieloletniej historii zmagań obydwu klubów byliśmy świadkami 11 triumfów Arki, 14 remisów i 12 zwycięstw Lechii. Co ciekawe, „żółto-niebiescy” nigdy nie udało się pokonać Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej, za to „budowlani” ulegali Arce w każdym meczu pucharowym. Dla niedawnego zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski następna kolejka będzie zatem idealną okazją do przerwania złej passy i wyrównania bilansu w kluczowej dla wielu fanów walce. 

Mecz odbędzie się bez udziału kibiców gości, lecz drużyna gospodarzy może liczyć na potężny doping ze strony swoich wiernych fanów. Frekwencja z pewnością będzie stanowiła pięciocyfrową liczbę, a najwierniejsi fani z Gdyni już od dawna ostrzą sobie zęby na piątkowe widowisko. 

Gorąco zachęcamy do nabycia biletów. Będą one dostępne w kasach na stadionie, specjalnych punktach klubu i w internecie. Warto się pospieszyć, gdyż ilość wejściówek jest ograniczona i wkrótce może ich zabraknąć.

Bilety

Zapraszamy!!!

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.