Mecz tenisowy o Puchar Davisa, 2 runda grupa euroafrykańska: Polska – Zimbabwe

Polscy tenisiści wygrali ze Słoweńcami 3:2 w pierwszej rundzie Grupy II strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa i awansowali do kolejnego etapu rywalizacji. Decydujący punkt dla biało-czerwonych zdobył w Mariborze Hubert Hurkacz, który pokonał Toma Kocevara-Desmana 6:3, 6:2.

W drugim meczu w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Davisa Polacy zagrają z Zimbabawe w Sopocie. Będzie to spotkanie grupy II strefy euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Zostanie rozegrane 7–8 kwietnia. Po raz ostatni Polacy walczyli na Wybrzeżu w 2015 roku (Gdynia Arena ze Słowacją) i w 2016 roku (Gdańsk, ERGO Arena z Argentyną). Teraz wracają do Hali 100–lecia. Będą w niej zdecydowanymi faworytami. Najlepsi gracze rywali Takanyi Garanganga i Benjamin Lock zajmują obecnie miejsca pod koniec piątej setki.

Do tej pory oba mecze z udziałem Polski i Zimbabwe kończyły się wynikami 3:2. W 1985 roku w Warszawie wygrali gracze z Afryki, w 1987 roku w Harrare triumfowali Polacy.

Spotkanie drugiej rundy Grupy II Euro-Afrykańskiej Davis Cup by BNP Paribas zostanie rozegrane w Hali 100-lecia Sopotu przy ul. Goyki 7. Bilety są do nabycia w cenie od 15 złotych.

Od 2018 roku pojedynki Grupy II E-A odbywają się w ciągu dwóch dni, a mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Natomiast kapitanowie mogą powołać pięciu zawodników.

Radosław Szymanik pośle w bój: Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka, Michała Przysiężnego, Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego.

W teeamie Gwinyai Tongoona zagrają: Benjamin Lock, Takanyi Garanganga, Mark Chigaazira, Mehluli Sibanda.

7 kwietnia mecze rozpoczną się o godz. 14, a 8 kwietnia o godz. 12. Mecze rozgrywane będą na nawierzchni hard Confosport, piłkami Wilson Australian Open.

W I rundzie tegorocznych rozgrywek Polska pokonała na wyjeździe Słowenię 3:2, a Zimbabwe u siebie Turcję 3:1. Zwycięzca rozgrywanego w kwietniu starcia spotkania zmierzy się we wrześniu z Rumunią lub Marokiem.

PROGRAM:

Sobota 7 kwietnia:

13:00 – otwarcie wejść

13:45 – ceremonia otwarcia

14:00 – rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego

Przerwa 20 minut

Następnie – rozpoczęcie drugiego meczu singlowego

 

Niedziela 8 kwietnia:

11:00 – otwarcie wejść

12:00 – rozpoczęcie meczu deblowego

Przerwa 30 minut

Następnie rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego

Przerwa

Następnie rozpoczęcie drugiego meczu singlowego

 

Uwaga!

Jeśli pierwszy mecz deblowy decyduje o wyniku całego meczu (3:0), kolejny mecz singlowy również zostanie rozegrany. Kolejny mecz nie musi być rozegrany, chyba, że zdecydują o tym kapitanowie obu drużyn i sędzia naczelny meczu.

Jeśli decydującym o wyniku całego meczu będzie mecz singlowy (czwarty mecz), kolejny (piąty) mecz singlowy nie musi być rozegrany chyba, że zdecydują o tym kapitanowie obu drużyn i sędzia naczelny meczu.

 

Bilety

Zapraszamy!!!

By kkorpas

186 thoughts on “Puchar Davisa w hali 100-lecia Sopotu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *