U W A G A ! Zmiana miejsca!

Kiedy?: Sobota, 10 lutego, godz. 10.00

Gdzie?: Hala sportowa VI LO, ul. M. Kopernika 34

I Turniej Futsalu o Puchar Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

10 lutego w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni pod patronem przewodniczącej Rady Miasta Gdyni, Joanny Zielińskiej odbędzie się I Turniej Futsalu o Puchar Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego.

W I edycji Turnieju o Puchar Stowarzyszenia zagra 6 ekip, z czego 4 ekipy (Razem z Sekcją Futsalu KGKN) to ekipy grające w Ekstraklasie Futsalu Bez Barier.

W hali gier GCS wystąpią: Sekcja Bez Barier WKS Futsal Śląsk Wrocław, Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych „Fanatycy” Legia Warszawa, Tarnowski Klub Kibiców Niepełnosprawnych „Jaskółki”, Reprezentacja Polski Futsalu Bez Barier, Strefa Futbolu Olsztyn oraz oczywiście gospodarze: Sekcja Futsalu Klubu Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego.

Dla ekip z Gdyni, Wrocławia, Tarnowa i Warszawy, które zagrają w gdyńskiej hali, będzie to sprawdzian generalny przed nowym sezonem 2024 w rozgrywkach Ekstraklasy Futsalu Bez Barier.

Śląsk, który w poprzednim sezonie Ligi zajął 3 miejsce na koniec sezonu i zdobył Puchar Ligi Bez Barier w Warszawie, będzie na pewno zdecydowanym faworytem do wygrania turnieju z powodu najmocniejszego na papierze składu w stawce (ex aequo z Reprezentacją Polski dowodzoną przez tego samego trenera, Macieja Foltyna).

Gdynianie, jako gospodarze turnieju, podchodzą do sezonu z nadziejami jak i z obawami po poprzednim sezonie zakończonym ponownie rozczarowującym 7 miejscem (Na 8 ekip).

Gdyńska ekipa dowodzona przez Lecha Kordaczuka ponownie stanie do walki o miejsce w środku stawki po tym, jak w poprzednim sezonie w 14 meczach wygrała zaledwie 2 mecze (Z Legią i Tarnowem), ponosząc 11 porażek.

Ten turniej pokaże zapewne, jak do tego sezonu przygotowani są zawodnicy pana Kordaczuka.

(Dawid Szymichowski)

Wstęp wolny

Zapraszamy!