Kiedy?: Czwartek, 14 marca, godz. 19.00

Gdzie?: Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Pod dachami Paryża – koncert

Paryż… Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która urodziła się pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z „Moulin Rouge”!), a nawet upiór – bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. Co do musicali – wprawdzie niedawny pożar uszkodził katedrę Notre Dame, ale najsłynniejszy dzwonnik w historii nadal pojawia się na scenach muzycznych całego świata.

Zapraszamy do la cite de l’amour, miasta miłości, być może jedynego takiego miejsca na świecie, gdzie romantycznie jest po prostu na zwykłej uliczce, zarówno na wzgórzu Montmartre, jak też na północnym brzegu Sekwany na La Marais. To miasto emanuje wspaniałym uczuciem, które roztacza się nad milionami ludzi, spacerującymi tłumnie po paryskich ścieżkach. Koncert „Pod dachami Paryża” pozwoli Ci przenieść się pod Wieżę Eiffla, gdzie tak pięknie zachodzi słońce, na Pola Elizejskie, które nocą zatopione zostają w blasku latarni, a także do Lasku Bulońskiego, gdzie wspaniale spaceruje się o każdej porze dnia i…nocy.

Już od wielu lat uszy zwrócone są w kierunku Paryża, gdzie przez wieki rozwijała się piosenka francuska. Koncert „Pod dachami Paryża” to magiczna inscenizacja, prezentująca bogaty dorobek muzyki francuskiej, wykonana przez Grand Orkiestra z Odessy. Przez dwie godziny będziesz miał okazję poznać, jak smakuje Francja na muzycznym talerzu, jak wspaniale Francuzi potrafią łączyć romantyzm z kabaretowym humorem. Koncert „Pod dachami Paryża” jest pokazem, który przez długi czas będzie Ci w duszy grał.

Na scenie podczas koncertu „Pod dachami Paryża” rozbrzmiewa muzyka niezwykłych artystów, jak Joe Dassin, Edith Piaf czy Dalida. Przeniesiemy Cię na kabaretową scenę „Moulin Rouge”, gdzie nogi same rwą się do tańca, kiedy w powietrzu unoszą się wirujące pióra. Będzie też kankan, nieodłączny element francuskiej kultury. Być może będziesz miał okazję zobaczyć upiora straszącego zza kulis paryskiej opery. Swoją obecnością zaszczyci publiczność dzwonnik z Notre Dame w takich przebojach musicalowych jak „Belle” czy „Le Temps des Cathédrales”. Grand Orkiestra z Odessy dostarczy Ci równie dużo radości, jak wzruszeń, będzie okazja zachwycić się klimatycznymi spokojnymi dźwiękami, jak też mocnymi, energetycznymi melodiami, układającymi się we wspaniały paryski kabaret.

„Pod dachami Paryża” miłość smakuje jeszcze wykwintniej, radość ma jeszcze słodszy smak, a emocje nabierają intensywniejszych barw.

Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych. 

Koncert ok. 2,5 godziny z przerwą.

Około 50 osób na scenie soliści, orkiestra z Odessy, balet.

Bilety

Zapraszamy!