Po protestach polkowiczanek decyzję zmieniono i piłkę otrzymały przyjezdne, które po 6 sekundach zdobyły punkty na wagę zwycięstwa.

Mecz gdynianek z CCC, dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn ze środka tabeli, zapowiadał się jako niezwykle emocjonujące widowisko. Z jednej strony był to pierwszy mecz Basketu 90 bez Renee Montgomery, która wróciła do USA w celu wyleczenia choroby, a z drugiej okazja do spotkania ze starymi znajomymi, zwłaszcza Magdaleną Leciejewską, która w Gdyni grała przez pięć sezonów, a także Andżeliką Stankiewicz i Eweliną Galą.
Już pierwsze akcje spotkania pokazały, że brak liderki nie przeszkodzi Basketowi 90 w zaprezentowaniu dobrej i zaangażowanej gry. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Jelena Skerović, a cała drużyna twardo prezentowała się w obronie. Gdynianki miały jednak problem z zatrzymaniem szybkich ataków CCC.

Cztery punkty, którymi Basket przegrał pierwszą kwartę, rozdrażniły Gdynianki, które szybko zabrały się za odrabianie strat. Przez pierwsze minuty tej części meczu gospodynie zdobyły 13 punktów, a ich przeciwniczki zaledwie sześć. Dopiero przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marosa Kovacika pozwoliła CCC ponownie złapać rytm. Była to zasługa zwłaszcza podkoszowej Mariji Rezan i obrońcy Waleriji Musiny, które zdobyły ważne punkty. Po 20 minutach na tablicy wyświetlał się wynik 33:43 i wszystko zapowiadało jeszcze większe emocje w drugiej połowie.

Po kwadransie przerwy obraz gry zasadniczo się nie zmienił. Basket 90 walczył, wciąż z wielkim zaangażowaniem, o odrobienie strat, a CCC kontynuowało wyjątkowo skuteczne szybkie ataki, często po stratach gdynianek. W Gdyni końcu uaktywniła się wcześniej niewidoczna Carolyn Swords, ale z drugiej strony zespół wciąż miał bardzo niską skuteczność rzutów za trzy punkty.

W ostatnich minutach meczu gra nie straciła na intensywności. Choć obie drużyny grały skutecznie w ataku, to Basket w tym elemencie prezentował się lepiej i stopniowo odrabiał straty. Na cztery minuty przed końcem, po dwóch celnych rzutach wolnych Karoliny Puss, gospodynie przegrywały zaledwie trzema punktami. Gdynianki na tym nie poprzestały i na półtorej minuty przed końcem udało im się wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W ostatnich akcjach oba zespoły miały trudności z trafieniem do kosza, ale kluczowy rzut, który zapewnił CCC zwycięstwo, wykonała Jamierra Faulkner na pięć sekund przed końcem meczu.

W gdyńskim zespole koncert gry dała kapitan Jelena Skerović, która popisała się rzadko spotykaną skutecznością z linii wolnych. Na dziesięć prób trafiła… wszystkie, przy czym dwukrotnie po trzy w serii, za faul przy rzucie za trzy punkty. Osiemnaście punktów, sześć zbiórek, dwie asysty i dwa przechwyty zaliczyła Karlina Puss, która otrzymuje od trenera coraz więcej minut i stała się jedną z kluczowych zawodniczek w ostatnich meczach.

Basket 90 Gdynia – CCC Polkowice 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9)

Basket 90 Gdynia: Puss 18, Skerovic 15, Grigalauskyte 11, Swords 10, Podgórna 8, Kotnis 6 (10 zb), Miłoszewska 2, Rembiszewska 0.

Trener: Marek Lebiedziński.

CCC Polkowice: W. Musina 14, Faulkner 11, Rezan 10, R. Musina 9, Gala 8, Harrison 6, Stankiewicz 4, Leciejewska 4, Urbaniak 3, Ortiz 2.

Trener: Maros Kovacik.

Sędziowie: M. Sosin, B. Puzoń, T. Szczurewski.

Widzów: 200.

Przed meczem koszykarki i sztab szkoleniowy VBW GTK Gdynia odebrali z rąk wiceprezydenta Gdyni Marka Stępy i przewodniczącej Rady Miasta Joanny Zielińskiej listy gratulacyjne oraz Nagrodę Prezydenta w wysokości 5000 zł. Drużyna została wyróżniona z okazji wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski U22.

Turniej finałowy mistrzostw Polski U22, podczas którego gdynianki zajęły trzecie miejsce na podium odbył się w dniach 15-19 lutego w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. W grupie B zawodniczki VBW GTK okazały się lepsze od zespołów: UKS Basket Aleksandrów Łódzki, Enea AZS Poznań i UKS Huragan Wołomin. W emocjonującym półfinale gdynianki uległy 57:63 późniejszym triumfatorkom, Cosinusowi Widzew Łódź. Na szczęście w meczu o brązowy medal znowu były górą i pokonały grupowe rywalki z Aleksandrowa Łódzkiego 61:40. W kluczowym meczu najskuteczniejszymi zawodniczkami były Jowita Ossowska (16 punktów) i Kamila Podgórna (15).