Niestety, świetny początek starogardzian – sporo akcji z szybkiego ataku oraz piłek podawanych do Martynasa Sajusa przyniosło odwrotny od oczekiwań efekt – po kolejnym trafieniu litewskiego środkowego było już nawet 12:2. Później ta przewaga wzrosła nawet do 15 punktów po wsadzie w kontrze w wykonaniu Thomasa Davisa. Goście starali się na to odpowiadać trójkami Filipa Matczaka i Marcela Ponitki, jednak dopiero w końcówce kwarty po rzutach Krzysztofa Szubargi Asseco zbliżyło się na sześć punktów. Ostatecznie po 10 minutach gry to Polpharma wygrywała 29:19. Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa wrócił na piętnastopunktowe prowadzenie w drugiej kwarcie głównie dzięki świetnemu Anthony’emu Milesowi. Dwie trójki z rzędu Martynasa Paliukenasa i akcja Jakuba Schenka oznaczały, że starogardzianie prowadzili nawet 53:32. Rzutem z połowy boiska straty gdynian do 16 punktów zmniejszył Przemysław Żołnierewicz.

Początek trzeciej kwarty ponownie lepszy dla Polpharmy. Sporo w ataku dawał Davis – po jego rzutach i trójkach Łukasza Diduszki oraz Marcina Fliegera było już nawet 68:40. Asseco nie radziło sobie z dobrze zorganizowaną obroną gospodarzy, która dodatkowo generowała szybki atak. Ważnym ogniwem starogardzian był wciąż Sajus, na którego goście nie mogli znaleźć odpowiedzi. W końcówce kwarty straty trochę zmniejszył Szubarga, ale i tak gospodarze po 30 minutach wygrywali aż 82:56. W końcówce spotkania gospodarze, w sładzie których pojawło się kilku nowych zawodników, nie byli już w stanie utrzymać aż tak wysokiego prowadzenia i m.in. dzięki trójkom Mariusza Konopatzkiego i Bartosza Jankowskiego Asseco ostatecznie zbliżyło się do wyniku 99:87.

Martynas Sajus z 16 punktami i ośmioma zbiórkami był najlepszym zawodnikiem Polpharmy. 15 punktów i cztery asysty dodał do tego Marcin Flieger.

Po 18 punktów dla Asseco rzucili Krzysztof Szubarga oraz Filip Matczak.

Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 99:87 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31)

Polpharma: Sajus 16, Flieger 15, Paliukenas 13, Miles 13, Schenk 11, Davis 10, Diduszko 10, Długosz 6, Michałek 3, Mirković 2, Hicks 0.

Trener: Mindaugas Budzinauskas

Asseco: Szubarga 18, Matczak 18, Czerlonko 10, Put 10, Konopatzki 7, Żołnierewicz 5, Ponitka 5, Frąckiewicz 5, Szczotka 3, Jankowski 3, Witliński 3, Szymański 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

Sędziowie: P. Pastusiak, J. Pietrzak, B. Puzoń.