Arka przeżywa obecnie głęboki kryzys. Łodzianie obnażyli wszystkie słabości Buldogów. Symptomy słabszej formy widać było już w przegranych spotkaniach z Ogniwem w Sopocie, czy też z Orkanem w Sochaczewie. Z tym samym Orkanem, którego jesienią żółto-niebiescy rozgromili 124:7! Widać te symptomy było jednak także w wygranym meczu przeciwko Pogoni Siedlce, gdzie Arkę uratował jedynie upływ czasu gry. Mistrz Polski wiosną nie jest tą samą drużyną, którą był zarówno w zwycięskim sezonie 2014/15, jak i jesienią. Buldogi grają po prostu słabo. I nie da się się wszystkiego wytłumaczyć absencjami.

W meczu przeciwko Budowlanym Arka popełniała te same błędy, co w poprzednich meczach. Gubi piłkę, prokurując sobie groźne sytuacje „z niczego”. Przegrywa nawet swoje auty. Nie potrafi wyprowadzić piłki z własnej połowy. Daje się rywalom zdominować na placu gry, bardzo rzadko przekracza linię środkową boiska. Praktycznie w ogóle nie gra nogą. Niektórzy zawodnicy są cieniem samych siebie z ubiegłego sezonu. Gdzie się podziały fantastyczne szarże Szymona Sirockiego, który potrafił zostawić rywala kilka metrów za plecami?

Do najbliższych meczów z Lechią i z Ogniwem zostało jeszcze trochę czasu. Trzeba go jak najefektywniej wykorzystać, by wykorzenić wszystkie mankamenty w grze i powalczyć. Nie tylko o brązowy medal, ale i o obronę tytułu. Kibice na to zasługują.

A właśnie, skoro mowa o kibicach, to budująca było dziś ich zachowanie, kiedy po strasznym laniu, jakie dostali ich pupile skandowali „Dziękujemy, dziękujemy!”, „Jesteśmy z wami na dobre i na złe!”. Nie gwizdali, nie wyzywali, nie psioczyli, ale… klaskali i podtrzymywali ich na duchu. To dziś bardzo rzadka i godna pochwały postawa w obliczu zdziczenia obyczajów panującego na stadionach i innych arenach sportowych.

Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani Łódź 0:35 (0:14)

Punkty Budowlani: Kramarenko 5, Piotr Karpiński II 5, Vertyletsyi 5, Reksulak 15, Matyjak 5.

 

Arka Gdynia: Bojke Piotr, Podolski Daniel, Bartkowiak Daniel, Grabowski Władysław, Zdunek Arkadiusz, Kwiatkowski Rafał, Raszpunda Kazimierz, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Stępień Tomasz, Rakowski Radosław, Zaradzki Wiktor, Plichta Mateusz, Simionkowski Kamil, Sirocki Szymon oraz Witt Tomasz, Zypper Oskar, Paszkowski Jarosław, Dąbrowski Mateusz, Machnio Maciej, Steindl Patrick.

 

Master Pharm Budowlani Łódź: Kramarenko Vitalii, Kujawa Łukasz, Mchelidze Toma, Karpiński Piotr II, Kościelski Bartosz, Noszczyk Hugon, Mirosz Michał, Vertyletsyi Eduard, Abashidze Mindia, Reksulak Patryk, Matyjak Mateusz, Żórawski Łukasz, Bosiacki Robert, Koziakiewicz Tomasz, Pogorzelski Krystian oraz Stępień Paweł, Nalczak Juliusz, Witkowski Szymon, Serafin Przemysław, Majcher Cyprian, Orłowski Maciej, Kaniowski Dariusz.

Żółta kartka: Bartosz Kościelski (Master Pharm Budowlani)

Sędziowie: Reks, Michalik, Kościelniak

Widzów: 700

 

 

Z Narodowego Stadionu Rugby: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.