Trwa kryzys mistrzów Polski, drużyny gdyńskich Buldogów. RC Arka Gdynia przegrała w Gdańsku mecz 15 kolejki Ekstraligi Rugby z Lechią Gdańsk. Arkowcy ulegli rywalom aż 7:49 (0:28) drużyna na boisku AWFiS uległa gospodom w sobotnim spotkaniu 49:7 (28:0). Arka przegrywała już 0:49, co oznaczało, że łącznie z poprzednim meczem, przeciwko Budowlanym straciła dwanaście przyłożeń z rzędu!!! Jedyne przyłożenie dla ambitnie grających żółto-niebieskich w doliczonym czasie gry zdobył Władysław Grabowski. Podwyższając nie pomylił się Szymon Sirocki.

Kontuzje i absencje spowodowane przyczynami innymi, niż zdrowotne zdziesiątkowały drużynę mistrzów Polski i dziesiątkują ją nadal. Kryzys, który zaczął się praktycznie od meczu przeciwko Pogoni Siedlce, wygranego jeszcze przez żółto-niebieskich wskutek upływu czasu gry, trwa. Arka w niczym nie przypomina zespołu, który w ubiegłym sezonie dominował w lidze, dzielił i rządził. Dziś sama przegrywa wysoko, oddając rywalom punkty i bonusy. Jej obecna pozycja w tabeli to wynik dobrej postawy jesienią. Tylko dlatego ekipa Macieja Stachury znajduje się w czwórce, która stoczy między sobą walkę o medale. Na obronę tytułu nie może jednak liczyć z taką grą. A czy brąz jest w jej zasięgu? Przekonamy się już niebawem, gdy w kolejnym spotkaniu naprzeciw gdyńskich Buldogów stanie Ogniwo Sopot, które zapewne będzie także ich rywalem w wyścigu o to trofeum.

 

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 49:7 (28:0)

Punty Lechia: Janeczko 14, Hebda 10, Witoszyński 5, Nowokreszczenow 5, Popławski 5, Bracik 5, Krysztofiak 5.
Punkty Arka: Grabowski 5, Sirocki 2.

Lechia Gdańsk: Witoszyński Rafał , Buczek Grzegorz , Kaszuba Sławomir, Nowak Tomasz, Lademann Rafał, Novokreshchenov Alexei, Hebda Tomasz, Pawłowski Mateusz, Janeczko Rafał, Popławski Miłosz, Wójtowicz Robert, Wilczuk Mariusz, Bracik Kevin, Kwiatkowski Robert, Krasnodemski Vitali oraz Kacprzak Sebastian, Wenta Arkadiusz, Muchlado Jakub, Krysztofiak Leszek, Paul Jędrzej, Olszewski Igor, Narwojsz Patryk, Zajkowski Mateusz.

Arka Gdynia: Bojke Piotr, Podolski Daniel, Bartkowiak Daniel, Zdunek Arkadiusz, Perzak Karol, Zypper Oskar, Grabowski Władysław, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Zaradzki Wiktor, Rakowski Radosław, Machnio Maciej, Plichta Mateusz, Witt Tomasz, Sirocki Szymon oraz Mikołajczyk Kamil, Paszkowski Jarosław, Szyc Mateusz, Simionkowski Kamil, Steindl Patrick.

 

Sędziowie: Szczepański, Kościelniak, Jasiński

 

Widzów: 200

 

 

Ze stadionu AWFiS: Ziemowit BUJKO

Foto: autor

 

By kkorpas

7 thoughts on “Kryzysu ciąg dalszy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *