przede wszystkim patrzymy na siebie – powiedział podczas przedmeczowej konferencji trener Arki Dariusz Dźwigała.

W konferencji prasowej wzięło także udział dwóch piłkarzy: Grzegorz Lech oraz Marcin Warcholak.

Trener wypowiedział się na temat zremisowanego meczu wyjazdowego z Dolcanem, który odbył się w zeszłą niedzielę. Mecz nie był dla Arki udany, wedle słów trenera, zawiodła w dużej mierze skuteczność.

Sezon dopiero się zaczął, za nami pierwsza kolejka, mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach ta forma będzie rosła – przekonywał trener Dźwigała.

Wedle słów trenera, jedenastka, która zremisowała z Dolcanem, nie ulegnie większym zmianom. Tak więc w sobotę z Sandecją na murawę powinni wyjść ci sami piłkarze, co w Ząbkach. Potwierdzają to także słowa Grzegorza Lecha, jednego z nowych zawodników gdyńskiego klubu, sprowadzonego przed sezonem ze Stomilu Olsztyn.

Według 31-letniego pomocnika, trener Dźwigała nie jest człowiekiem, który skreśla zawodników po jednym słabszym meczu, więc żadnych rotacji raczej spodziewać się nie powinniśmy.

Ubiegłoroczny dorobek naszego sobotniego rywala to 44 punkty i 9 miejsce w tabeli. Mecze z Arką to remis w Gdyni 0:0 i porażka u siebie 0:3 po dwóch bramkach Marcusa da Silvy (który leczy kontuzję) oraz jednej Arkadiusza Aleksandera (który odszedł do Olimpii Grudziądz)

W przerwie letniej doszło w Nowym Sączu do zmiany szkoleniowca. Został nim Słowak Jozef Kostelnik, który zastąpił Ryszarda Kuźmę. W kadrze zespołu również doszlo do kilku zmian.

W pierwszej kolejce Sandecja zremisowała 1:1 z GKS – em Tychy. Sędzia w tym spotkaniu podyktował aż 4 rzuty karne, w tym aż 3 dla nowosądeczan. Niestety dwa z nich nie zostały przez nich wykorzystane (drugi w ostatniej minucie meczu).

Początek meczu o godzinie 14.45 w sobotę 9 sierpnia. Zapraszamy wszystkich do kibicowania Arce. Informujemy jednocześnie, że w czwartek, 7 sierpnia nastąpiła przerwa w sprzedaży karnetów. Zostanie ona wznowiona po meczu z Sandecją.