Gdyński Klub Hokejowy, bo tak brzmi pełna nazwa od wielu lat występuje w Trójmiejskiej Lidze Hokejowej, w ostatnich sezonach odnosząc sukcesy. Drużyna prowadzona przez znanego szkoleniowca Henryka Zabrockiego w poprzednim roku zajęła trzecie miejsce w lidze oraz czwarte debiutując w Mistrzostwach Polski Amatorów.

W nadchodzącym sezonie gracze gdyńskiego zespołu również wystąpią na tych dwóch frontach, stawiając sobie za cel mistrzostwo ligi oraz medal w Mistrzostwach Polski. By zrealizować te zadania, zawodnicy rozpoczęli przygotowania najwcześniej jak to było możliwe. W czasie ich trwania rozegrali jeden sparing z mocnym zespołem z Niemiec – Cologne Hockey Frogs. Jako jedyny zespół z Trójmiasta pokonali przyjezdnych zza zachodniej granicy 3:2 po rzutach karnych. 

Poza stroną sportową, klub po kilku latach użytkowania dokonał zmiany logotypu (powyżej), a także wzorem profesjonalnych drużyn, stworzył logotyp alternatywny. Główne logo nawiązuje do miasta (postać rybaka) oraz hokeja, jest także synonimem rozwoju, jaki w ostatnich latach notuje zespół.

Skład drużyny od wielu sezonów tworzą ci sami zawodnicy, do których co roku przybywają kolejni adepci hokejowego szaleństwa, podnosząc poziom w zespole. W tym momencie lista zawodników składa się z 26 nazwisk, oto one:

Bramkarze: Rafał Pietrzak, Maciej Nowopolski, Radosław Chrzanowski;

Obrońcy: Grzegorz Głogowski, Piotr Lickiewicz Filip Bierla, Bartosz Musiuta, Radosław Szczepański, Jakub Bryl, Piotr Kościński, Maciej Bajkiewicz;

Napastnicy: Karol Przybyła, Wojciech Stachowiak, Michał Kłosiński, Mariusz Maćkowiak, Mikołaj Ołoś, Bartłomiej Woźniak, Adam Zaborowski, Piotr Będkowski, Piotr Brzuszkiewicz, Krzysztof Graczyk, Jerzy Kędzia, Adam Justka, Dawid Stępień, Tomasz Kozłowski i Grzegorz Jezierski.

Gdyński Klub Hokejowy na co dzień trenuje na tafli lodowej w Hali Olivia, gdzie również rozgrywana jest cała liga. Klub korzysta również z lodowiska sezonowego w Gdyni, gdzie można obejrzeć zajęcia hokeistów w wieczornych porach.

Zawodnicy gorąco zapraszają na swoje mecze oraz do śledzenia ich poczynań. Poniżej terminarz najbliższych spotkań:

16.10 (czw) GKH Gdynia – FCDH godzina 21:20

27.10 (pon) GKH Gdynia – Grizzlies Gdynia godzina 21:20

 

Więcej informacji na temat zespołu, ligi i terminarza znajdziecie, drodzy czytelnicy na stronie internetowej zespołu www.hokej.gdynia.pl lub profilu fb https://www.facebook.com/GKHGdynia, a także na stronie ligi www.talh.pl

———————————-

źródło: www.hokej.gdynia.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.