Na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze z trenerem Cedricem Heitzem Arriva Twarde Pierniki czekali do meczu w… Gdyni! Torunianie wygrali z Suzuki Arką 99:87.

Spotkanie od początku układało się po myśli przyjezdnych, którzy głównie dzięki rzutom Sterlinga Gibbsa i Vasy Pusicy uciekali nawet na 10 punktów! Gdynianie mieli z kolei spore problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego. Później różnica na korzyść ekipy z Torunia wzrosła do 12 punktów po trójce Aarona Cela. Zagranie Kacpra Gordona ustaliła wynik po pierwszej połowie na 14:28. W drugiej kwarcie James Florence rzutami z dystansu starał się zmniejszać różnicę. To jednak dało efekt tylko na chwilę, ponieważ wydarzenia na parkiecie kontrolowali Joey Brunk i Aaron Cel. Po kolejnej trójce Pusicy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:56.

W kolejnej części meczu dwa rzuty z dystansu Wojciecha Tomaszewskiego oznaczały aż 23 punkty różnicy na korzyść ekipy Cedrica Heitza. Pojedyncze zagrania Dominika Wilczka czy Adriana Boguckiego to zdecydowanie za mało na efektywne odrabianie strat. Po 30 minutach i akcjach Stefana Kenicia było 60:74. Suzuki Arka walczyła o lepszy wynik! Po kolejnych trafieniach DJ Fennera i Bartłomieja Wołoszyna przegrywała już tylko dziewięcioma punktami. W ważnych momentach Arriva Twarde Pierniki mogły jednak liczyć na rzuty Vasy Pusicy i Sterlinga Gibbsa. Gdynianie nie poddawali się do samego końca, ale przyjezdnym udawało się utrzymywać bezpieczną przewagę. Ostatecznie ekipa z Torunia wygrała 99:87.

Po 21 punktów dla gości rzucili Sterling Gibbs i Vasa Pusica. W ekipie gospodarzy wyróżniał się James Florence z 23 punktami i 8 asystami.

Liderzy:

Punkty: James Florence 23 – Sterling Gibbs, Vasa Pusica, po 21

Zbiórki: Trey Wade 7 – Stefan Kenic 9

Asysty: James Florence 8 – Kacper Gordon 6

Energa Basket Liga, kolejka 17:

Suzuki Arka Gdynia – Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:99 (14:28, 23:28, 23:18, 27:25)

Suzuki Arka: Florence 23, Wołoszyn 14, Fenner 13, Wilczek 12, Bogucki 7, Wade 7, Music 6, Hrycaniuk 3, Sewioł 2.

Trener: Krzysztof Szubarga

Arriva Twarde Pierniki: Pusica 21, Gibbs 21, Kenic 16, Cel 14, Tomaszewski 9, Brunk 9, Gordon 5, Diduszko 4.

Trener: Cedric Heitz

Sędziowie: Tomasz Trawicki, Michał Sosin, Mariusz Nawrocki