Grupa Sierleccy Czarni prezentują się ostatnio zdecydowanie lepiej w Energa Basket Lidze! Nie pozostawili również żadnych złudzeń koszykarzom Suzuki Arki, pokonując ich w Gdynia Arena 88:68.

Goście świetnie weszli w to spotkanie i po akcji Jakuba Schenka prowadzili 0:6. Szybko gdynianie odpowiedzieli na to serią 9:0 i po zagraniu Novaka Musicia sami mieli już przewagę. Później uciekali nawet na sześć punktów po rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna. Straty lekko zmniejszyli Shavon Coleman i Brae Ivey, ale po 10 minutach było 21:18.

Drugą kwartę Grupa Sierleccy Czarni rozpoczęli od trójek Iveya i Musiała, dzięki czemu szybko prowadzili. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi musiał teraz gonić wynik, ale doprowadziła do wyrównania po dobitce Adriana Boguckiego. Spotkanie było zacięte, a kolejnymi rzutami wymieniali się chociażby David DiLeo i DJ Fenner. Tę część meczu słupszczanie zamknęli ośmioma punktami bez odpowiedzi rywali i po trójce Iveya było 36:44.

W trzeciej kwarcie przewaga zespołu trenera Mantasa Cesnauskisa wzrosła nawet do dziewięciu punktów dzięki trójce Davida DiLeo. Gospodarze starali się odpowiadać akcjami Jamesa Florence’a i Adama Hrycaniuka, ale to było zdecydowanie za mało. Ważne rzuty trafiał Jakub Musiał, a nadal nie do zatrzymania był Ivey. Po 30 minutach było więc 55:67.

W kolejnej części meczu Suzuki Arka nie weszła na wyższy poziom w ofensywie, przez co nie mogła odrabiać strat. Grupa Sierleccy Czarni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a w samej końcówce dwie trójki dołożył jeszcze Jakub Schenk. Ostatecznie słupszczanie zwyciężyli aż 88:68.

Najlepszym graczem gości był Brae Ivey z 22 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. 17 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dla gospodarzy zdobył James Florence.

Galeria zdjęć, Foto: plk.pl, Mariusz Mazurczak, Suzuki Arka

Energa Basket Liga, kolejka 16:

Suzuki Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21)

Suzuki Arka: Florence 17, Wołoszyn 16, Bogucki 9, Hrycaniuk 9, Musić 8, Fenner 6, Wade 3, Janiec 0, Sewioł 0, Harris 0.

Trener: Krzysztof Szubarga

Grupa Sierleccy Czarni: Ivey 22, Witliński 14, Musiał 12, Dileo 11, Schenk 11, Coleman 8, Lake 7, Leończyk 3, Chyliński 0, Jankowski 0.

Trener: Mantas Cesnauskis

Sędziowie: Wojciech Liszka, Jakub Pietrzak, Paweł Pacek