Pierwsze dwa celne rzuty z gry zaliczyły przyjezdne, jednak bardzo szybko dwukrotnie z półdystansu odpowiedziała im Sofija Aleksandravicius. Zawodniczki z Polkowic nie zwalniały tempa, jednak gospodynie grały równie skutecznie i żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej przewagi. Taki stan trwał do 6 minuty, kiedy to zawodniczki w ciemnych strojach zdobyły 5 punktów z rzędu i prowadziły 15:9. O czas poprosił trener Gundars Vetra jednak CCC w dalszym ciągu przeważało i po pierwszej kwarcie Basket przegrywał 15:24.

Kolejne minuty to znów lepsza gra przyjezdnych. Najpierw za 3 trafiła Karolina Puss, a w następnie punktowały Weronika Gajda oraz Temitope Fagbenle i polkowiczanki prowadziły już 16 oczkami. Gdynianki starały się zniwelować stratę do rywalek ,jednak nie mogły znaleźć recepty na ich niezwykle skuteczny atak i schodziły na przerwę przegrywając 34:52.

Druga połowa przebiegała pod dyktando zawodniczek z Polkowic i pomimo walki Basket 90 nie był w stanie dorównać świetnie tego dnia dysponowanym przeciwniczkom. Polkowiczanki więc z każdą minutą dokładały kolejne punkty powiększając swoją przewagę. W końcówce trwał już tylko wyścig o to, czy przyjezdnym uda się rzucić 100 punktów w tym meczu. Nie udało się i gdynianki uniknęły blamażu.

Basket 90 Gdynia – CCC Polkowice 67:96 (15:24, 19:28, 22:27, 11:17)

Basket 90: Vitola 16, Aleksandravcius 14, Jankoska 10, Copper 8, Skerovic 8, Makurat 7, Kotnis 2, Ossowska 2, Handy 0, Jakubiuk 0, Podgórna 0.

Trener: Gundars Vetra

CCC: Fagbenle 24, Clark 21, Bojovic 15, Spanou 12, Puss 8, Gajda 6, Sandric 5, Ervin 4, Leciejewska 1, Stankiewicz 0, Idziorek 0.

Trener: Maros Kovacik

Sędziowie: M. Maliszewski, M. Sosin, E. Matuszewska,