Oba zespoły zaczęły nerwowo i nie potrafiły zbudować sobie przewagi. W momencie gdy gospodynie zdobyły 6 punktów z rzędu o czas musiał prosić trener Arkadiusz Rusin. Podziałało to tylko na chwilę na jego zespół, ponieważ to gdynianki lepiej zakończyły pierwszą kwartę, kiedy to dwukrotnie spod kosza punktowała Kristine Vitola, a za 3 trafiła Tori Jankoska.

W drugiej kwarcie Sharnee Zoll-Norman oraz Marisa Kastanek zabrały się za odrabianie strat i po 3 minutach udało im się zniwelować dystans pomiędzy zespołami do 2 punktów. Basket nadal nie mógł znaleźć odpowiedzi na drugą z Amerykanek, która raz po raz punktowała zespół Gudnarsa Vetry z półdystansu i na 3 minuty do końca połowy doprowadziła do remisu 26:26. Gdy Ślęza zaliczyła serię 5:0 i wyszła na prowadzenie 27:31 o czas musiał prosić Łotysz prowadzący gdynianki. Przed przerwą jego podopiecznym udało się zniwelować stratę do punktu.

Drugą połowę zawodniczki z Wrocławia zaczęły dwoma celnymi rzutami i znów o czas musiał prosić trener Vetra. Za 3 odpowiedziała kapitan zespołu – Jelena Skerović, a w następnej akcji rzutem kelnerskim do remisu doprowadziła Aldona Morawiec. Do końca kwarty trwała wyrównana walka po obu stronach boiska i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 48:47

Ostatnia część meczu pokazała, że pomimo braku gwiazdy Basketu – Kahleah Copper, stanęły naprzeciw siebie dwa równe zespoły. Żaden nie potrafił zbudować sobie bezpiecznej przewagi, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Na 45 sekund do końca ważny rzut za 3 trafiła Kastanek i wyprowadziła swój zespół na czteropunktowe prowadzenie 56:60. Po czasie dla gdyńskiego zespołu z półdystansu odpowiedziała jej Jankoska. W kolejnej akcji pomyliła się Kastanek, ale Basket nie wykorzystał swojej szansy i po kontrze Zoll-Norman przegrał 58:62 .

Galeria zdjęć z meczu, Foto Piotr Sukiennicki:

{gallery}articles/2017/1030{/gallery} 

Basket Liga Kobiet, 7 kolejka: 

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław 58:62 (17:8, 15:25, 16:14, 10:15) 

 

Basket 90: Vitola 20, Jankoska 14, Aleksandravicius 9 (13 zb), Jakubiuk 5, Morawiec 4, Kotnis 3, Skerovic 3, Makurat 0, Podgórna 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Ślęza: Kastanek 21, Zoll-Norman 17, Kaczmarczyk 6, Treffers 6, Szybała 6, Prez 4, Boonstra 2, Ajdukovic 0, Ursu-Kim 0.

Trener: Arkadiusz Rusin

 

Sędziowie: P. Pastusiak, P. Gajdosz, T. Tomaszewski.  

 

 

Z hali gier GCS: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr SUKIENNICKI 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *