Koszykarki Agu Spor po dwóch porażkach wyszły jednak do środowego meczu szczególnie zmotywowane. Trzecia przegrana bowiem mogłaby całkowicie zamknąć im wrota na wyjście z grupy. W pierwszej kwarcie Turczynki zdominowały rywalki z Gdyni. Basketowi 90 brakowało wszystkiego a nie mająca wsparcia i dobrze pilnowana Kahleah Copper w pojedynkę nie mogła zbyt wiele zrobić. Po słabych 10 minutach wszystko niemal zmieniło się już w II kwarcie, w której gdynianki odrobiły 13 punktów, co sprawiło, że po 20 minutach gry, dzięki trafieniu w ostatnich sekundach zza linii 6,75 m Anny Makurat, traciły tylko 3 „oczka” (35:38).

Po wznowieniu gry Basket 90 ruszył do odrabiania dystansu i po rzutach wolnych Kristine Vitoli, koszykarki Gundarsa Vetry wyszły nawet na prowadzenie (40:41) i od tego momentu trwała zacięta walka kosz za kosz. Po 30 minutach walkę tę wygrywały zawodniczki z Kayseri (51:49), ale już dwie minuty później celny rzut Jeleny Skerovic dawał przyjezdnym remis. W tym momencie jednak gospodynie zanotowały serię 7:0, co znacznie przybliżyło je do zwycięstwa. Końcówka kwarty niezwykle wyrównana, gdynianki bardzo chciały, ale miejscowe pilnowały wyniku i pozwoliły rywalkom odrobić jedynie dwa oczka, co dało im pierwszą wygraną w tegorocznym EuroCup. Tym samym walka o drugą pozycję w grupie (pierwsze najprawdopodobniej zajmie Ślęza Wrocław, która znów wygrała) będzie zacięta do samego końca fazy grupowej. W zespole Agu Spor wreszcie dobrze zagrała Marianna Tolo, która zakończyła spotkanie z double-double (18 punktów oraz 13 zbiórek). Sekundowały jej Danielle Page (15) i Gabriela Marginean (12). Wśród koszykarek trenera Vetrytym razem wyróżniły się Copper i Tori Jankoska (po 12 punktów). Miejscowe były o wiele skuteczniejsze w rzutach zza łuku (5/8) oraz wykonywały o 10 rzutów wolnych więcej. Wygrały również walkę na tablicach (38:32).