Mecz początkowo był bardzo wyrównany. Na punkty wrocławianek odpowiadały koszykarki Basketu 90. Pod koniec pierwszej kwarty jednak w wyniku prostych strat po stronie gospodyń mistrzynie uzyskały sześciopunktową przewagę. Ten dystans powiększyła do dziewięciu oczek jeszcze przed przerwą. W drużynie miejscowej widoczny był brak Kahleah Copper, która leczy kontuzję kolana. W szeregach zespołu wrocławskiego brylowała Sharnee Zoll-Norman, na którą gdynianki nie potrafiły znaleźć recepty.

Po trzeciej kwarcie przyjezdne dołożyły jeszcze jedno oczko i prowadziły 10 punktami. W ostatniej części gry Anna Makurat i Aldona Morawiec trójkami dały sygnał do odrabiania strat. Miejscowe zbliżyły się nawet na trzy punkty i zapowiadała się emocjonująca końcówka. Niestety, dwa chybione rzuty i dwie proste straty dały wrocławiankom możliwość kontrataku, który mistrzynie bezwzględnie wykorzystały.

W drużynie Basketu 90 tym razem najskuteczniejsza była Anna Makurat z 17 punktami. Double double (11 punktów, 14 zbiórek) zanotowała Sofija Aleksandravicius. W zespole gości oprócz Zoll-Norman wyróżniała się Kourtney Treffers (13 punktów) i Agnieszka Kaczmarczyk(12). 

Ponieważ AGU Spor w tej kolejce pokonał Istanbul Universitesi 99:64, Basket 90 zajmuje obecnie 3 pozycję w grupie E, z której już pewną promocję ma Ślęza. Gdyniankom pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze z tureckimi zespołami. Kwestia awansu z grupy będzie się zatem ważyć do ostatniego spotkania.  

Galeria zdjęć z meczu: Foto, Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2017/1102{/gallery}

Euro Cup, faza grupowa 4 kolejka: 

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław 59:66 (14:20, 20:23, 10:11, 15:12)

 

Basket 90: Makurat 17, Aleksandravicius 11, Kotnis 7, Morawiec 7, Skerovic 6, Rembiszewska 6, Vitola 3, Jankoska 2, Jakubiuk 0, Podgórna 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Ślęza Wrocław: Zoll 15, Treffers 13, Kaczmarczyk 12, Ajdukovic 8, Kastanek 7, Szybała 5, Perez Torres 4, Boonstra 2, Ursu 0.

Trener: Arkadiusz Rusin

 

Sędziowie: M. Vecerskis (LTU), D. Stasiev (MDA), B. Begenisic (SWE)

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.