Podopieczne Marka Lebiedzińskiego prowadziły przez całe spotkanie, a momentami ich przewaga sięgała kilkunastu  punktów.

W 31. Minucie meczu po skutecznej akcji Ali Murauskayi było tylko 54:52. Jednak szybka odpowiedź w postaci punktów Carolyn Swords, Renee Montgomery oraz Anny Jakubiuk doprowadziła do ponownego wzrostu przewagi. Taka postawa obu ekip sprawiła, że niemal do ostatniego gwizdka nie było wiadomo, kto będzie cieszył się z kolejnych dwóch punktów.

O końcowym zwycięstwie zadecydowała pierwsza kwarta. Choć gdynianki wygrały ją różnicą 7 punktów (29:22), była to jedyna część meczu wygrana przez Basket 90. W dwóch kolejnych odsłonach był remis – po 14 i po 11, zaś w IV kwarcie to Białorusinki okazały się lepsze, na szczęście nieznacznie (14:11).

Tradycyjnie, liderkami Basketu 90 był amerykański duet Montgomery – Swords. Gdyńska rozgrywająca zdobyła 15 punktów, zaś środkowa dołożyła 16 „oczek”. Z dwucyfrową zdobyczą punktową mecz zakończyła również Jakubiuk (12).

Spotkanie było ciężkie, cały czas różnica punktowa była niewielka i całe szczęście, że udało się wygrać. Rozwaga w ataku, przemyślane akcje oraz koncentracja do samego końca zaważyła na wyniku. Jesteśmy bardzo zadowolone z dwóch zwycięstw i jutro wyjdziemy na parkiet po wygraną numer trzy – powiedziała po meczu Anna Jakubiuk (Basket 90).

Wygraliśmy, spotkanie było cały czas pod kontrolą. Patrzymy też na minuty poszczególnych zawodniczek, żeby mniej więcej dzielić po równo. Poza tym gramy w trudnych warunkach z +2 w Polsce na -20. W hali jest zimno a więc to dodatkowe utrudnienie. W mojej ocenie wszystko jest dobrze. Musimy dalej kontynuować to, co założyliśmy przed przylotem – trzy zwycięstwa. Jeżeli uda się w jutrzejszym meczu aby dziewczyny grały równo po mniej więcej 20 minut to będzie sukces ławki trenerskiej. Słabą mamy skuteczność, to też być może jest wina warunków w jakich gramy – Adam Prabucki (II trener Basket 90).

Tsmoki Minsk – Basket 90 Gdynia 61:65 (22:29, 14:14, 11:11, 14:11)

Tsmoki Minsk: Murauskaya 18, Hasper 14, Theriot 10, Lapo 7, Shauchenka 5, Stsiapanava 4, Sushchyk 3, Rybalka 0, Kiuliak 0.

Basket 90 Gdynia: Swords 16, Montgomery 15, Jakubiuk 12, Skerovic 8, Miłoszewska 6, Grigalauskyte 4, Puss 2, Kotnis 2, Podgórna 0, Rembiszewska 0.