Mimo 9-punktowej przewagi po 40 minutach, niedzielne zwycięstwo nie przyszło drużynie Basketu łatwo. Po wygranej 25:16 pierwszej kwarcie gdynianki w dwóch kolejnych odsłonach popełniały zdecydowanie więcej błędów. Ich dekoncentrację wykorzystywał zespół z Wilna, który systematycznie odrabiał stratę. Główna w tym zasługa Laurity Jurciute, która w tym spotkaniu zdobyła 21 punktów, trafiając 8 z 10 rzutów z gry. Po trzech kwartach gdyński Basket 90 prowadził jedynie 59:57 i wydawało się, że do ostatnich minut gra będzie bardziej wyrównana.

Jak się okazało, w czwartej kwarcie gdynianki, odzyskały rytm gry z pierwszej odsłony meczu i do samego końca kontrolowały przebieg meczu. Po raz kolejny do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził duet Carolyn Swords – Renee Montgomery. Amerykanki zdobyły po 20 punktów, ponadto gdyńska rozgrywająca miała dziś 9 asyst. Również 9 asyst zanotowała na swoim koncie Jelena Skerovic.

W ostatnim dniu turnieju na Litwie, Basket 90 Gdynia pokonał Kibirkstis Vilnius 76:67. W grupie A, grające w osłabieniu „Dobre Anioły” z Koszyc przegrały z Istanbul University, a AZS UMCS Lublin wygrał z Astaną Tigers. Do turnieju Final Four awansowały oba polskie zespoły. W Koszycach Gdynianki zagrają pierwsze spotkanie z Istanbul University. W pierwszym z cyklu tegorocznych turniejów uległy tej właśnie drużynie jednym punktem. Mają więc coś do udowodnienia.

Pokazaliśmy, że w trudnych momentach mogliśmy się podnieść i wygrać mecz. Zrealizowaliśmy założenia jakie były na ostatnią kwartę i z tego należy się cieszyć. Udało nam się przygotować do spotkań w Basket Lidze Kobiet, szukaliśmy nowych ustawień na boisku i to również się udało. Jesteśmy drużyną z jedną porażką w grupie i tym samym w Koszycach zagramy z drużyną z Istambułu – powiedział Marek Lebiedziński (trener Basket 90).

Basket 90 Gdynia – Kibirkstis Vilnius 76:67 (25:16, 14:19, 20:22, 17:10)

Basket Gdynia: Montgomery 20, Swords 20, Puss 9, Grigalauskyte 7, Skerovic 6, Jakubiuk 6, Miłoszewska 4, Podgórna 4, Rembiszewska 0.

Kibirkstis Vilnius: Jurciute 21, Bobinaite 10, Meskonyte 9, Sarauskaite 6, Kuktiene 5, Juskaite 5, Savickaite 5, Kaminskyte 2, Kraujunaite 2, Sniokaite 2, Slavickaite 0.