Pierwszą przeszkodą na drodze do finału był Avangard Kiev.

Gdynianki tego spotkania z całą pewnością do udanych zaliczyć nie mogą. Mecz dużo lepiej rozpoczęły koszykarki z Kijowa. Wynik otworzyła późniejsza MVP zespołu Anna Stafiuk. Po kolejnych trafieniach było 6:2 oraz 15:7 dla Ukrainek. Gra Basketu 90 poprawiła się dopiero po czasie wziętym przez trenera Marka Lebiedzińskiego i strata została szybko zniwelowana poprzez serię 6:0. W kolejnych minutach coraz bardziej do głosu dochodziła drużyna z Polski, lecz o dziwo na dobrej skuteczności w porównaniu z poprzednimi spotkaniami w lidze EEWBL grał cały zespół z Kijowa i nie pozwolił na zbyt wiele rywalkom. Pierwsze 20 minut zakończyły dwa celne rzuty wolne Oleny Ogorodnikovej (35:37).

Dużo wyjaśniło się po zmianie stron, gdzie dużo lepiej i przede wszystkim skuteczniej zagrały koszykarki z Pomorza i już w 26 minucie spotkania po serii 13:0 prowadziły 48:37. Kijowianki zbliżyły się na różnicę 4  „oczek” w 37 minucie po trafieniu Stafniuk (61:57), lecz szybka odpowiedź przyszła najpierw od Carolyn Swords, a następnie od Renee Montgomery z rzutów wolnych i było pewne, iż tego spotkania przegrać się już nie da.

Tak więc Basket 90 Gdynia rozpoczął walkę w III turnieju kwalifikacyjnym do Final Eight od wygranej nad Avangard Kijów 74:63. MVP zespołu wybrano Jelenę Skerovic. U rywalek najlepsza była wspomniana Anna Stafiuk. W grupie B wygraną odniósł AZS UMCS Lublin

Troszeczkę na początku nam wszystkiego brakowało, było widać tę przerwę świąteczną. Później było już dużo lepiej. Widać, iż z lepszymi zespołami gra nam się lepiej, a z tymi niżej notowanymi jest zawsze ciężej, gdyż czasami nie wiemy co w danej chwili zrobią. Przyjechałyśmy tu wygrać wszystko aby mieć łatwiejszych przeciwników w Final Eight. Przyjechałyśmy tutaj też przygotować się do spotkania z Wisłą Can-Pack, które czeka nas w lidze – powiedziała po meczu Jelena Skerovic (Basket 90).

Pierwszy mecz nie był łatwy, do tego przerwa świąteczna nie pomogła nam. Mamy jeszcze trochę do poprawienia przed dalszymi spotkaniami jak i decydującą fazą w Basket Lidze Kobiet jeśli chodzi o dobra pozycję przed play-off. Dzięki dobrej obronie w III kwarcie mogliśmy to spotkanie kontrolować. Najtrudniejszy będzie mecz z gospodarzami. Jutrzejsze spotkanie też powinno być ciekawe i na pewno będą chciały się w nim pokazać dziewczyny, które zazwyczaj mniej występują na parkiecie – Marek Lebiedziński (trener Basket 90).

Basket 90 Gdynia – Avangard Kiev 74:63 (21:20, 14:17, 20:9, 19:17)

Basket 90 Gdynia: Skerovic 18, Montgomery 15, Swords 14, Grigauskyte 12, Podgórna 5, Rembiszewska 4, Kotnis 3, Miłoszewska 2, Jakubiuk 1, Puss 0.

Avangard Kiev: Stafiuk 13 (10 zb), Spitkovska 12, Afanasieva 8, Ogorodnikova 8, Yatskovets 7, Kondus 6, Tsekova 5, Pantak 4, Kasatkina 0, Basalyk 0.

Wyniki innych spotkań:

Dynamo Moskwa – Tsmoki Mińsk 95:61 (Nacickaite 24 – Murauskaya 15)

Istambul University – AZS UMCS Lublin 64:67 (Cado 21 – Dorogobuzova 18)

Astana Tigers – TTT Ryga 46:99 (Zarytska 12pkt., 12zb – Carter 18)

Horizont Mińsk – Kibirkstis Vilnius 56:49 (Rytsikava 18 – Meskonyte 10)

VEGA1/Liepaja – Good Angels Kosice 58:76 (Silaraya 18 -Balintova 12)

———————————————-

27 thoughts on “Szału nie było, ale zwycięstwo się liczy!!! Wygrana Basketu 90 w pierwszym meczu.”
  1. Быстромонтируемые здания – это новейшие здания, которые различаются большой скоростью установки и мобильностью. Они представляют собой постройки, образующиеся из заранее созданных деталей или же компонентов, которые имеют возможность быть скоро установлены на территории застройки.
    Строительство быстровозводимых металлоконструкций обладают податливостью и адаптируемостью, что разрешает легко изменять и адаптировать их в соответствии с интересами клиента. Это экономически результативное и экологически долговечное решение, которое в крайние годы приняло широкое распространение.

2. Sumatra Slim Belly Tonic is a unique weight loss supplement that sets itself apart from others in the market. Unlike other supplements that rely on caffeine and stimulants to boost energy levels, Sumatra Slim Belly Tonic takes a different approach. It utilizes a blend of eight natural ingredients to address the root causes of weight gain. By targeting inflammation and improving sleep quality, Sumatra Slim Belly Tonic provides a holistic solution to weight loss. These natural ingredients not only support healthy inflammation but also promote better sleep, which are crucial factors in achieving weight loss goals. By addressing these underlying issues, Sumatra Slim Belly Tonic helps individuals achieve sustainable weight loss results.

3. Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

4. I haven’t checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

5. Hey would you mind stating which blog platform you’re using? I’m going to start my own blog soon but I’m having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!