W pierwszym sobotnim spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny z Kościerzyny i z Gdańska. Do przerwy mecz był wyrównany. Później jednak piąty bieg wrzuciły podopieczne Jerzego Cieplińskiego, które ostatecznie wygrały 36:26.

UKS PCM Kościerzyna – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:36

Bramki dla UKS-u PCM: Ziółkowska 6, Białek 4, Bunikowska 4, Belter 3, Wójcik 3, Jakubowska 2, Borysławska 2, Dzienisz 1, Żukowska 1.

Bramki dla AZS-u Łączpol AWFiS: Lipska 5, Tomczyk 5, Skonieczna 4, Neitsch 4, Wilamowska 3, Dąbrowska 3, Kwiatkowska 3, Kalska 3, Ciura 2, Klonowska 2, Pasternak 1, Pesel 1.

Kolejne spotkanie było bardziej wyrównane. Mimo dziewięciu bramek najskuteczniejszej w porannej serii spotkań Emilii Galińskiej, Vistalowi Gdynia nie udało się wyrwać zwycięstwa Enerdze AZS Koszalin i musiał on uznać wyższość rywalek 31:34

Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin 31:34

Bramki dla Vistalu: Galińska 9, Dorsz 7, Tasić 5, Stanulewicz 2, Kozłowska 2, Gutkowska 2, Janiszewska 2, Łabuda 1, Malankowska 1.

Bramki dla Energi AZS: Roszak 7, Trawczyńska 7, Michałów 5, Sądej 4, Nowicka 3, Stasiak 3, Błaszczyk 3, Chmiel 1, Budnicka 1.

W popołudniowej sobotniej sesji spotkań zmierzyły się ze sobą najpierw dwie przegrane drużyny. W zespole UKS-u PCM Kościerzyna znakomicie grała Justyna Belter, która rzuciła aż 12 bramek. W Vistalu rzucały jednak wszystkie zawodniczki, w tym juniorki i ostatecznie to gdynianki wygrały 38:33.

UKS PCM Kościerzyna – Vistal Gdynia 33:38

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska – Belter 12, Wójcik 7, Ziółkowska 4, Bunikowska 3, Białek 3, Borysławska 2, Żukowska 1, Jakubowska 1

Vistal: Kordowiecka, Szwonka, Kamińska – Kozłowska 7, Łabuda 6, Janiszewska 4, Galińska 4, Matieli 4, Tasić 3, Malankowska 2, Stanulewicz 2, Granicka 2, Śliwińska 2, Gutkowska 1, Dorsz 1 oraz Błaszkowska.

W meczu dotychczasowych zwyciężczyń AZS-u Łączpol AWFiS z Energą AZS do przerwy utrzymywał się wyrównany wynik. W drugiej połowie lepiej grały jednak koszalinianki, w barwach których brylowała Hanna Sądej, która aż dziewięć razy pokonała bramkarki z Gdańska. Ostatecznie Energa AZS wygrała 34:30.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Energa AZS Koszalin 30:34

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Kajumowa, Sielska – Dąbrowska 7, Pasternak 5, Tomczyk 4, Ciura 3, Klonowska 2, Kwiatkowska 2, Neitsch 2, Lipska 2, Wilamowska 2, Skonieczna 1 oraz Kalska, Pesel.

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Sądej 9, Trawczyńska 6, Roszak 5, Stasiak 5, Michałów 2, Chmiel 2, Błaszczyk 2, Nowicka 2, Budnicka 1 oraz Domaros.

W ostatniej kolejce spotkań rozegranej w niedzielę, na początek zmierzyły się zespoły z Trójmiasta. Od pierwszych minut bardzo dobrze grały zawodniczki z Gdańska, które do przerwy prowadziły już różnicą dziesięciu bramek. Ostatecznie wygrały 34:22, a po sześć bramek rzuciły Katarzyna Skonieczna i wracająca do wysokiej formy Lucyna Wilamowska.

Vistal Gdynia – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 22:34

Vistal: Kordowiecka, Szwonka, Kamińska – Gutkowska 5, Matieli 5, Janiszewska 2, Łabuda 2, Galińska 2, Stanulewicz 2, Kozłowska 2, Granicka 1, Błaszkowska 1 oraz Dorsz, Malankowska, Tasić, Śliwińska.

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Sielska, Dobrowolska – Skonieczna 6, Wilamowska 6, Tomczyk 5, Kwiatkowska 4, Pasternak 3, Dąbrowska 3, Neitsch 3, Lipska 1, Ciura 1, Klonowska 1.

Na zakończenie turnieju UKS PCM Kościerzyna przegrał z niepokonaną w Nowej Karczmie Energą AZS-em Koszalin. Zwyciężył zespół z województwa zachodniopomorskiego, a aż dziesięć bramek dla koszalinianek rzuciła Małgorzata Trawczyńska.

UKS PCM Kościerzyna – Energa AZS Koszalin 30:37

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska – Ziółkowska 7, Belter 6, Bunikowska 4, Żukowska 3, Jakubowska 3, Borysławska 3, Białek 2, Wójcik 2.

Energa AZS: Wiercioch, Kowalczyk – Trawczyńska 10, Roszak 6, Stasiak 5, Domaros 4, Sądej 4, Michałów 3, Błaszczyk 2, Chmiel 1, Budnicka 1, Nowicka 1.

Był to dobrze zorganizowany turniej. Zespoły miały dobre warunki do spania i jedzenia. Była też okazja do spotkania działaczy i trenerów, pomiędzy zespołami był duży szacunek. Sędziowie profesjonalnie gwizdali, a osiem zawodniczek otrzymało nagrody – powiedział Dariusz Męczykowski, trener UKS-u PCM.

Ostatecznie Vistal zajął w turnieju trzecie miejsce. Zwyciężyły szczypiornistki Energi AZS Koszalin.