To był niesamowity rok dla biegów na całym Pomorzu! Według wstępnych szacunków, w cyklu 4 biegów PKO Grand Prix Gdyni linię mety przekroczyło dokładnie 24 139 uczestników. Na ten fantastyczny rezultat biegacze pracowali cały rok, startując kolejno w Biegu Urodzinowym (5608), Biegu Europejskim (5381), Nocnym Biegu Świętojańskim (6494) i Biegu Niepodległości (6656). Statystyki mówią same za siebie – PKO Grand Prix Gdyni to największy cykl biegów ulicznych w Polsce!

Rywalizacja o zwycięstwo rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. 10-kilometrową trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Grycko z Władysławowa (30:25). Drugi był Krzysztof Gosiewski z Ełku (30:32), a na najniższym miejscu podium stanął Marek Kowalski z Żukowa (30:33). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska z Gdańska (34:40). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka z Obliwic (36:18), a trzecia była Małgorzata Szczerbińskaz Malborka (36:44).

Zwycięzcy dzisiejszego biegu zostali także zwycięzcami klasyfikacji generalnej PKO Grand Prix Gdyni 2015. Marta Krawczyńska wyprzedziła w niej Ewelinę Paprocką i Kamilę Pobłocką z Lęborka, która dziś była szósta. Wśród mężczyzn drugie miejsc zajął Marek Kowalski, a trzecie olsztynianin Damian Pieterczyk, który dziś finiszował jako siódmy.

 Szczegółowe, nieoficjalne wyniki pozostałych uczestników Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim dostępne są TUTAJ!

Przed startem Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim każdy uczestnik otrzymał białą lub czerwoną koszulkę, która posłużyła do stworzenia gigantycznej, żywej flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowa akcja, która w tym szczególnym dniu szerzyła patriotyczne wzorce. Uczestnicy Biegu Niepodległości udowodnili przywiązanie do polskiej historii i stworzyli niesamowity efekt, który zostanie zapamiętany na długo.

11 listopada w Gdyni uczestnicy rywalizowali nie tylko w 10-kilometrowym biegu głównym, ale również ośmiu wydarzeniach towarzyszących. Młodzież i najmłodsi startowali w 4 biegach młodzieżowych. Odbyły się również  4 marsze nordic walking. Według wstępnych szacunków od samego rana, w dodatkowych startach uczestniczyło ponad 2000 uczestników.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim był ostatnią okazją do wzięcia udziału w atrakcyjnym konkursie „Biegiem po Hondę”, w którym można wygrać samochód ufundowany przez biegowego partnera, dealera Honda Gdynia. Udział w zabawie weźmie każdy, kto uczestniczył w przynajmniej trzech biegach i wrzucił do Hondy zaparkowanej na Skwerze Kościuszki swoje hasło biegowe. Teraz zostaną one ocenione, a zwycięzca otrzyma Hondę Jazz.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim zakończył tegoroczne Grand Prix Gdyni. Wszyscy, którzy po raz czwarty w tym roku pokonali dystans 10 kilometrów, otrzymali ostatni, 4. medal. Dzięki temu 11 listopada układanka stała się gotowa – do trzech biegaczy dołączone zostało podium. Gdynia słynie z ciekawych medali – w ubiegłym roku uczestnicy biegów złożyli unikatowy „Dar Pomorza”.

Głosuj na PKO Grand Prix Gdyni w plebiscycie na biegowy cykl roku!

{youtube}SjRcD68mx3w{/youtube}

 

 

—————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *