Przemysław Słowikowski jeszcze niedawno bowiem ( o czym informowaliśmy) z powodu kontuzji nie stanął na starcie sztafety 4×100 m podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Tallinnie, a 19 lipca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie podczas mistrzostw krajowych powetował sobie tę stratę. W finale biegu na 100 m sprinter Floty Gdynia startując z ósmego toru pokonał całą krajową czołówkę i wynikiem 10.39 zdobył złoty medal w królewskiej konkurencji. Finałowy bieg był niezwykle wyrównany. Zawodnicy biegli przysłowiową ławą i na metę wpadli niemal jednocześnie. Kolejna czwórka zawodników zmieściła się w 0.02 sekundy za zwycięzcą. Srebro zdobył młodzieżowy mistrz Europy na 200 metrów Karol Zalewski, który w Krakowie uzyskał 10.42. Po dokładnej analizie zdjęć z aparatury ten sam czas, 10.43 uzyskali trzeci na mecie Kamil Masztak i Remigiusz Olszewski. Piąty Kamil Kryński przebiegł setkę w 10.45.

Było tyle emocji w tym biegu, że tak naprawdę nie wiedziałem, które miejsce zająłem. Wiedziałem jednak, że byłem w czołówce. To zwycięstwo znaczy dla mnie bardzo wiele – powiedział sprinter po przekroczeniu linii mety. – To złoto jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Pewnie, że myślałem o medalu, ale nie o złotym.

Zwycięzca przyznał, że bardzo denerwował się przed finałem. W biegu eliminacyjnym znowu czuł ból. Po sukcesie w MP Słowikowski liczy na to, że być może znajdzie się w składzie reprezentacyjnej sztafety, która wciąż walczy o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Pekinie.

Myślę, że jestem w stanie biegać w okolicach 10,20. Wszystko zależy jednak od zdrowia. Jeżeli ono będzie, to myślę, że powinno być dobrze.

{youtube}6gemUbxs43g{/youtube}

Złoty medal podopiecznego trenera Rafała Hasa jest pierwszym po 30 latach krążkiem wywalczonym dla sekcji lekkiej atletyki WKS „Flota” Gdynia. Gratulujemy!!!

Gdyński sprinter ma w swoim dorobku już tytuł młodzieżowego wicemistrza Europy w sztafecie 4×100 metrów z roku 2013. Rok wcześniej wraz z kolegami ze sztafety zajął czwarte miejsce na mistrzostwach świata juniorów. Mistrzem Polski jeszcze nigdy jednak nie był i krakowski triumf jest największym życiowym sukcesem.

Mistrz Polski na co dzień jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne. Karierę lekkoatlety rozpoczął dziewięć lat temu. Idąc za przykładem ojca, także sprintera.

Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment w karierze, że przyszedł w polskim sprincie czas na Przemka Słowikowskiego.

My też!

 

Medal z Krakowa przywiezie teą koleżanka klubowa Słowikowskiego Syntia Ellward. Gdynianka zakwalifikowała się finału biegu na 800 m, będąc w swoim biegu eliminacyjnym druga. W finale uzyskała lepszy czas, niż w eliminacjach, ale wystarczyło to do zdobycia brązowego medalu. Na 200 metrów przed metą zaatakowała Joanna Jóźwik z Warszawy. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego nie oddała prowadzenia już do mety, na którą wpadła z czasem 2:02.99. Za jej plecami w pogoń ruszyła Angelika Cichocka, która była bliska dogonienia zawodniczki ze stolicy ale ostatecznie zdobyła srebro – 2:03.28. Czas trzeciej – Syntii Ellward to 2:04.72.

 

 

—————————————-

Źródło i foto: www.pzla.pl, www.eurosport.onet.pl

By kkorpas

2 thoughts on “Przemysław Słowikowski w blasku złota Mistrzostw Polski!!!”
  1. Быстровозводимые здания – это новейшие системы, которые различаются великолепной быстротой строительства и гибкостью. Они представляют собой сооружения, образующиеся из заранее произведенных компонентов или же узлов, которые способны быть скоро собраны на районе развития.
    Строительство быстровозводимых сооружений располагают гибкостью также адаптируемостью, что дает возможность легко преобразовывать и адаптировать их в соответствии с потребностями заказчика. Это экономически продуктивное и экологически стабильное решение, которое в последние лета заполучило широкое распространение.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *