Przemysław Słowikowski jeszcze niedawno bowiem ( o czym informowaliśmy) z powodu kontuzji nie stanął na starcie sztafety 4×100 m podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Tallinnie, a 19 lipca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie podczas mistrzostw krajowych powetował sobie tę stratę. W finale biegu na 100 m sprinter Floty Gdynia startując z ósmego toru pokonał całą krajową czołówkę i wynikiem 10.39 zdobył złoty medal w królewskiej konkurencji. Finałowy bieg był niezwykle wyrównany. Zawodnicy biegli przysłowiową ławą i na metę wpadli niemal jednocześnie. Kolejna czwórka zawodników zmieściła się w 0.02 sekundy za zwycięzcą. Srebro zdobył młodzieżowy mistrz Europy na 200 metrów Karol Zalewski, który w Krakowie uzyskał 10.42. Po dokładnej analizie zdjęć z aparatury ten sam czas, 10.43 uzyskali trzeci na mecie Kamil Masztak i Remigiusz Olszewski. Piąty Kamil Kryński przebiegł setkę w 10.45.

Było tyle emocji w tym biegu, że tak naprawdę nie wiedziałem, które miejsce zająłem. Wiedziałem jednak, że byłem w czołówce. To zwycięstwo znaczy dla mnie bardzo wiele – powiedział sprinter po przekroczeniu linii mety. – To złoto jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Pewnie, że myślałem o medalu, ale nie o złotym.

Zwycięzca przyznał, że bardzo denerwował się przed finałem. W biegu eliminacyjnym znowu czuł ból. Po sukcesie w MP Słowikowski liczy na to, że być może znajdzie się w składzie reprezentacyjnej sztafety, która wciąż walczy o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Pekinie.

Myślę, że jestem w stanie biegać w okolicach 10,20. Wszystko zależy jednak od zdrowia. Jeżeli ono będzie, to myślę, że powinno być dobrze.

{youtube}6gemUbxs43g{/youtube}

Złoty medal podopiecznego trenera Rafała Hasa jest pierwszym po 30 latach krążkiem wywalczonym dla sekcji lekkiej atletyki WKS „Flota” Gdynia. Gratulujemy!!!

Gdyński sprinter ma w swoim dorobku już tytuł młodzieżowego wicemistrza Europy w sztafecie 4×100 metrów z roku 2013. Rok wcześniej wraz z kolegami ze sztafety zajął czwarte miejsce na mistrzostwach świata juniorów. Mistrzem Polski jeszcze nigdy jednak nie był i krakowski triumf jest największym życiowym sukcesem.

Mistrz Polski na co dzień jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne. Karierę lekkoatlety rozpoczął dziewięć lat temu. Idąc za przykładem ojca, także sprintera.

Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment w karierze, że przyszedł w polskim sprincie czas na Przemka Słowikowskiego.

My też!

Medal z Krakowa przywiezie teą koleżanka klubowa Słowikowskiego Syntia Ellward. Gdynianka zakwalifikowała się finału biegu na 800 m, będąc w swoim biegu eliminacyjnym druga. W finale uzyskała lepszy czas, niż w eliminacjach, ale wystarczyło to do zdobycia brązowego medalu. Na 200 metrów przed metą zaatakowała Joanna Jóźwik z Warszawy. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego nie oddała prowadzenia już do mety, na którą wpadła z czasem 2:02.99. Za jej plecami w pogoń ruszyła Angelika Cichocka, która była bliska dogonienia zawodniczki ze stolicy ale ostatecznie zdobyła srebro – 2:03.28. Czas trzeciej – Syntii Ellward to 2:04.72.