W miniony weekend zawodnicy kartingowi Automobilklubu Morskiego w Gdyni brali udział w wyścigach VII i VIII Rundy Pucharu ROK CUP POLAND. Reprezentant Kadry Wojewódzkiej Młodzików Maciej Szyszko ( 155 ) w Kategorii Mini ROK dwukrotnie stawał na 2 stopniu podium zajmując w poszczególnych wyścigach; 2 x 1 miejsce i 2 x 2 miejsce. W klasyfikacji Generalnej Maciej w dalszym ciągu jest liderem Kategorii MINI ROK.

Starszy z braci Szymon Szyszko ( 242 ) oraz Marcel Jastrzębowski ( 272 ) – Reprezentanci Polski startowali w kategorii JUNIOR ROK ze zmiennym szczęściem. W VI i VII Rundzie Szymon zajął miejsca; 16, 5, 5 i 6 co mu dało w klasyfikacji Generalnej Pucharu wysokie 5 miejsce. W VI i VII Rundzie Marcel zajął miejsca; 3, 10, 6 i 7 zajmując w klasyfikacji Generalnej również wysokie 6 miejsce.

 

II Runda Mistrzostw Polski rozegrana została na kartingowej części Toru Poznań. Szymon zaliczył udany weekend bo oprócz zdobycia drugiego stopnia podium awansował w klasyfikacji generalnej KF Junior na pozycje vice lidera. Młodszy z braci Maciej w podsumowaniu rundy uplasował się na 5 lokacie kategorii Młodzik 60.

Po przybyciu do Poznania chłopaków przywitała dość nieprzyjemna pogoda, było wietrznie i mokro. Nie przeszkadzało to im w prowadzeniu solidnych treningów, których efekt mogliśmy poznać podczas sobotniej czasówki. Maciek ukończył trening oficjalny z 4 najlepszym czasem, a Szymon wywalczył 5 miejsce startowe. W pierwszym, sobotnim wyścigu zawodnicy zmagali się z mokrym torem, nad którym chwilę przed startem Młodzików przeszła ulewa. Deszcz złapał także startujące KFy, bracia zajęli 6 miejsca w swoich kategoriach.
Podczas niedzielnych startów Szymon prezentował wysoką formę, zdobywając już od pierwszego biegu, w którym zawodników ponownie zaskoczył deszcz, świetną 2 lokatę. Kolejny wyścig był widowiskiem, podczas którego pierwsza trójka przetasowywała się na pozycjach. Kilkukrotnie na prowadzeniu znajdował się Szymon, ale ostatecznie metę minął ponownie jako 2. Podczas ostatniego biegu kierowca zapewnił sobie bezpieczną pozycję znacznie oddalając się od jadącego za nim Jakuba Greguły, kończąc z 2 lokatą.

Kłopoty techniczne z silnikiem nie pozwoliły Maćkowi na walkę o czołowe lokaty w niedzielnych zawodach . W kolejnych wyścigach dojeżdżał na 4 i 5 miejscu a po incydencie wyścigowym w ostatnim finale na 9 pozycji .
W klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski obaj zawodnicy Automobilklubu Morskiego znajdują się na wysokich 2 miejscach. Następna runda i szansa na awans w pierwszy weekend sierpnia na torze w Starym Kisielinie. Podczas tych zawodów Maćkowi i Szymkowi zostały wręczone nominacje do Akademii Kartingowej Volkswagena , której bardzo dziękujemy za wsparcie. Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu Speedkart, Kamila Wódki, Marca Marceleta , dziadków, rodziców oraz wszystkich tych, którzy gorąco dopingują chłopaków w ich zmaganiach.

 

————————————-

źródło i foto: www.akmorski.org.pl

 

By kkorpas

10 thoughts on “Młodzi kierowcy Automobilklubu Morskiego na podium!”
  1. chasemusik.com
    Zhu Wenjing의 얼굴에 갑자기 기쁨이 나타나 „황제 만세”라고 절을했습니다.주희롱은 고개를 끄덕이며 „나 술 다 마셨다. 어서 빨리 여자 연예인이 되겠다”고 말했다.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *