W zawodach udział wzięło przeszło 200 światowej klasy kierowców, w większości obsługiwanych przez fabryczne teamy. Wśród tak znakomitej stawki znaleźli się reprezentanci Automobilklubu Morskiego, Szymon i Maciej Szyszko, którzy kolejny raz pokazali się z dobrej strony zajmując wysokie miejsca w finale.

Chłopcy gościli pierwszy raz na szybkim i wymagającym torze w Adrii. Większość z kierowców startowała na nim już tydzień wcześniej, w zawodach Wsk Gold Cup. Szymek i Maciek musieli ten czas spędzić w szkole. Mimo to, nasi zawodnicy zaprezentowali się wyjątkowo dobrze.

Szymek podczas treningu oficjalnego wywalczył 20 pole startowe w stawce 41 kierowców. Pierwszy, pechowy wyścig eliminacyjny po awarii hamulca ukończył na 21 pozycji. Drugi po dobrym starcie i udanych pojedynkach zapowiadał się obiecująco, niestety nie obyło się bez incydentów wyścigowych i ponownie uplasował się na 21 miejscu. W półfinale wystartował z 16 pozycji, a wyścig ukończył na dobrej 13 pozycji co odbudowało jego morale. Finał to start z 25 pozycji i obfitujący w walkę na torze wyścig, który Szymek ostatecznie ukończył na 20 pozycji.

Maciek, młodszy z braci Szyszko rywalizację w Super Master Series zaczął pechowo od uzyskania w treningu oficjalnym 49 miejsca na 60 zawodników. Oznaczało to start z 20 pozycji do heatów. Ponownie ze względu na dużą ilość uczestników odbyły się wyścigi eliminujące, które Maciek kończył kolejno na 11, 14, 11 i 19 miejscu. Awansował aż o 13 pozycji. W półfinale nie zabrakło walki koło w koło, dzięki czemu kończąc bieg na 16 miejscu Maciek zakwalifikował się do finału, który awansując z 32 pozycji ukończył na 25 miejscu.

Chłopcy w dalszym ciągu szlifują formę w nowych dla siebie kategoriach i sam wstęp do finału jest dla nich dużym osiągnięciem, szczególnie w stawce najlepszych kierowców na świecie.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych wyścigach!

 

———————————-

źródło i foto: www.gdyniasport.pl 

 

 

 

 

 

By kkorpas

292 thoughts on “Bracia Szyszko w prestiżowym wyścigu”
  1. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.

  2. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.

  3. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *