15 kwietnia 2023 o godzinie 14.00 na torze w Gdańsku odbędzie się Finał A European Team Speedway Championship czyli Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu.

Europejski czempionat dla drużyn narodowych odbędzie się po raz drugi w historii. W pierwszej edycji, która odbyła się w Poznaniu, po złoto sięgnęli Polacy. Na drugim miejscu uplasowała się Dania, a na trzecim Wielka Brytania.

KUP BILET

Tym razem zmagania o medale zaplanowane są w niemieckim Stralsund, ale właśnie w Gdańsku, 15 kwietnia o godzinie 14:00 odbędzie się Finał A, z którego jeden lub dwa zespoły awansują do decydującej rozgrywki. W stawce uczestników, oprócz biało-czerwonych, zobaczymy reprezentacje Francji, Łotwy oraz Szwecji. Nasza drużyna narodowa z pewnością przystąpi do rywalizacji w roli faworyta.

KUP BILET

Równolegle w Pardubicach rozegrany zostanie Finał B z udziałem Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Czech. Z obu turniejów awans do Wielkiego Finału w Stralsundzie uzyskają zwycięzcy. Kwalifikację otrzyma także drużyna z lepszym bilansem z drugich miejsc. Reprezentacja Niemiec ma z urzędu zapewniony udział w Wielkim Finale. Jego triumfator otrzyma okazały puchar przechodni.

Trwa internetowa sprzedaż biletów na to wydarzenie. W wejściówki można zaopatrzyć się na stronach www.bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie www.ebilet.pl.

KUP BILET

Ceny biletów na zawody w Gdańsku

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna

Normalne – 60 zł

Ulgowe – 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

KUP BILET

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13.00. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 7 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet DME Gdańsk 2023”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

KUP BILET