kiedy Robert Bosiacki w piątej minucie meczu przechwycili piłkę i popędził w pole punktowe zdobywając jedyne punkty dla swojej drużyny.

„Buldogi” całkowicie zdominowały mecz w stolicy Wielkopolski. Mimo, że jako pierwsi stracili punkty to nie dali zbić się z pantałyku i zaczęli budować swoją przewagę od 14. minuty meczu, nie tracąc prowadzenia ani razu.
Jako pierwszy punkty dla żółto-niebieskich zdobył Radosław Rakowski wyrównując wynik meczu. Kolejne trzy przyłożenia nasi rugbiści zdobyli w ciągu piętnastu minut. Od 21. do 34. min. w polu punktowym gospodarzy zameldowali się Paweł Dąbrowski i dwukrotnie Szymon Sirocki. Dawid Banaszek dwukrotnie skutecznie podwyższył, a Arka już przed przerwą cieszyła się z punktu bonusowego za cztery przyłożenia.

Przewaga Arki po czwartym przyłożeniu wzrosła jeszcze bardziej za sprawą Tomasza Nowaka, który musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Zawodnik Posnanii został wyrzucony za celowe uderzenie głową Daniela Podolskiego po akcji, która zakończyła się czwartym przyłożeniu zdobytym przez gdyńską drużynę.

W drugiej połowie grająca z przewagą jednego zawodnika Arka jeszcze bardziej zdominowała gospodarzy, prawie nie schodziła z ich połowy. „Buldogi” pierwsze przyłożenie w drugiej części gry zdobyli już pięć minut po wznowieniu meczu. Na listę punktujących drugi raz wpisał się Paweł Dąbrowski. Do końca spotkania żółto-niebiescy jeszcze czterokrotnie zdobywali „piątki”. Hat-tricka w 55. min zdobył Szymon Sirocki, który w drugiej połowie po raz trzeci wywalczył przyłożenie, a kolejno jeszcze punkty dla naszej drużyny zdobywali Rafał Kwiatkowski, Kazimierz Raszpunda i Dawid Banaszek, który w drugiej części spotkania oprócz przyłożenia czterokrotnie celnie podwyższał.

Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się w Poznaniu całkowicie przejmując inicjatywę w meczu i dominując rywala, który w ubiegłym sezonie wybronił się przed spadkiem do I ligi. Warto też dodać, że Dawid Banaszek, który wywalczył dla Arki 17 punktów był najlepiej punktującym graczem II kolejki Ekstraligi Rugby.
W najbliższy weekend nastąpi przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana meczem reprezentacji Polski. Kolejny mecz „Buldogi” rozegrają u siebie 13 września z Lechią Gdańsk.

KS Posnania Poznań – RC Arka Gdynia 5:57 (5:24)

Punkty Posnania: Bosiacki 5.

Punkty Arka: Rakowski 5, Sirocki 15, Dąbrowski P. 10, Banaszek 17, Kwiatkowski 5, Raszpunda 5.

 

Czerwona kartka: 35′ Nowak – Posnania.

 

Arka Gdynia: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Bysewski Radosław, Podolski Daniel, Grabowski Władysław, Kwiatkowski Rafał, Raszpunda Kazimierz, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Rakowski Radosław, Szrejber Rafał, Zaradzki Wiktor, Sirocki Szymon, Simionkowski Kamil oraz  Bojke Piotr, Witt Tomasz, Komosiński Daniel, Zypper Oskar, Jaremko Dominik, Plichta Mateusz, Dąbrowski Mateusz.

 

Sędziowali: Szczepański, Marciniak, Kościelniak.

 

 

————————————–

źródło i foto: www.arkarugby.pl 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *