W połowie trzeciej kwarty AZS Koszalin przegrywał 25:38 i mało kto spodziewał się, że Akademicy jeszcze się podniosą. Gospodarze po ponad 25 minutach gry notowali… 20 proc. skuteczność z gry – niezwykle rzadko spotkaną na tym poziomie rozgrywek. Mimo tego, miejscowi pokazali charakter, wrócili do gry, doprowadzili do dogrywki i odnieśli zwycięstwo w debiucie Igora Milicicia na ławce trenerskiej AZS.

W czwartej kwarcie AZS w końcu odzyskał skuteczność i zdobył tyle samo punktów niż przez całą pierwszą połowę! Świetnie spisywał się Darrel Harris, którego w kluczowych momentach wspierał Krzysztof Szubarga. Reprezentacyjny rozgrywający akcją 2+1 na dziewięć sekund przed końcem czwartej odsłony dał miejscowym dogrywkę.

W niej po ponad 40 minutach AZS w końcu wyszedł na prowadzenie. Celnymi rzutami wolnymi uczynił to Lace Darius Dunn, który miał 0/7 z gry, popełnił pięć strat i zagrał fatalne zawody. Co ciekawe, Amerykanin w grudniu przeciwko Asseco wywalczył aż 34 punkty!

W decydujących sekundach w szeregach gości zawiodła egzekucja. Za trzy nie trafił Fiodor Dmitriew, z kolei chwilę później szansę na drugą dogrywkę zaprzepaścił A.J. Walton.

Gospodarze zanotowali aż 21 zbiórek więcej od Asseco (52:31), lecz głównie przez katastrofalną skuteczność nie potrafili przełożyć tego na korzyść punktową. W wygranej nie przeszkodziło im ledwo osiem asyst i aż 20 strat.

Dzięki tej wygranej Akademicy zbliżyli się na odległość jednego punktu do Asseco i Śląska. Nie ulega wątpliwości, że walka o miejsca 7-8 rozstrzygnie się pomiędzy tymi trzema zespołami.

 

AZS Koszalin – Asseco Gdynia 68:66 (11:17, 14:13, 12:13, 25:19, d. 6:4)

AZS: Darrell Harris 19, Krzysztof Szubarga 12, Piotr Dąbrowski 9, Bartłomiej Wołoszyn 9, Jeff Robinson 8, Lace Darius Dunn 5, Maciej Raczyński 3, Artur Mielczarek 3, Cezary Trybański 0.

Asseco: A.J. Walton 21, Łukasz Seweryn 12, Filip Matczak 11, Fiodor Dmitriew 11, Ovidijus Galdikas 4, Przemysław Frasunkiewicz 3, Roman Szymański 2, Piotr Szczotka 2, Sebastian Kowalczyk 0, Przemysław Żołnierewicz 0

 

Sędziowie: Trawicki, Fiedler, Zieliński

 

————————————-

źródło: www.sportowefakty.pl, tekst: Jacek Konsek

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *